Jižní Afrika

Přírodní krásy východu Jihoafrické republiky

AJ průvodce
13 dní
od 69 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • cesta zaměřená na poznávání přírody a návštěvy národních parků

  • nejkrásnější místa východu Jihoafrické republiky

  • velmi „africká“ část JAR, exotické Svazijsko

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Málokterá země světa se může pochlubit takovou pestrostí přírody, jako Jihoafrická republika. Ne nadarmo se jí přezdívá „Svět v jedné zemi“. Východní část Jihoafrické republiky nabízí návštěvníkovi tu „afričtější“ tvář této fascinující země. Přívětivé savany, hluboké kaňony poblíž řeky Blyde a národní parky s množstvím exotické zvěře – zebrami, antilopami, hrochy…a legendární „Velká pětka“.  Ta kdysi označovala nejnebezpečnější ze zvířat, které bylo možné v Africe ulovit – slona, nosorožce, lva, buvola a leoparda. Dnes sen všech milovníků přírody a fotografů, kteří se snaží tato zvířata dostat před objektivy svých fotoaparátů. Během této cesty nabité množstvím přírodních zajímavostí si užijete to nejlepší, co východ Jihoafrické republiky nabízí – krásnou přírodu a národní parky patřící mezi nejstarší v celé Africe, včetně severní málo navštěvované části NP Kruger.

Destinace:

Johannesburg – Durban – St. Lucia – NP Hluhluwe – NP Kruger – Johannesburg

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Pláže
Národní parky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Johannesburg

Odlet do JAR dle konkrétního letového řádu.

2
Johannesburg – Pretoria

Vítejte v Jižní Africe! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a pokračování do Pretorie – jednoho ze tří hlavních měst Jihoafrické republiky, sídla výkonné moci jihoafrické vlády. Prohlídka hlavních zajímavostí Pretorie – budovy a památníky spjaté se složitou a pohnutou historií, ale i současností země. Poté transfer na hotel a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3
Johannesburg – Durban

Dlouhý přejezd na jih do města Durban, největšího přístavního města v Africe, zároveň příjemného místa na pobřeží Indického oceánu. Zde program dle vlastního gusta a časových možností – vedle návštěvy botanické zahrady, četných etnických trhů či mořského akvária se v případě dobrého počasí nabízí i možnost odpočinku a koupání na dlouhé městské písečné pláži.

4
Durban – St. Lucia

Pokračování podél pobřeží do městečka St. Lucia, zasazeného do krajiny s nádhernou přírodou NP iSimangaliso (UN) – zdejší laguny a pobřežní oblasti s bohatou faunou a flórou byly zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Projížďka po řece a poznávání zdejších mokřadových ekosystémů s množstvím vodního ptactva, často také s pozorováním zdejších nejznámějších obyvatel – hrochů a krokodýlů.

5
St. Lucia

Další den věnované nádherné přírodě Jižní Afriky – NP Hluhluwe-iMflozi, nejstarší národní park v Africe, možnost pozorování četných představitel místní fauny…zebry, žirafy, antilopy a s trochou štěstí opět i „Velká pětka“.

6
St. Lucia – Svazijsko

Pokračování na sever do Svazijska, státu jehož král je pohádkově bohatý, ale velká část jeho poddaných žije pod hranicí chudoby…i to je Afrika. Seznámení s šikovností místních řemeslníků během návštěvy sklárny a výrobny svíček.

7
Svazijsko – oblast Krugerova národního parku

Přejezd hranic zpět do JAR a pokračování do oblasti NP Kruger, jednoho z nejznámějších afrických parků.

8
NP Kruger

Safari v Krugerově národním parku – největším a nejslavnějším v celé jižní Africe. Fascinující pestrost a bohatost místní fauny a flóry – četné druhy ptactva, ryb a dalších zvířat. S trochou štěstí možnost spatřit i představitele tzv. „Velké pětky“ – leoparda, lva, buvola, slona nebo nosorožce.

9
NP Kruger – Panorama Route – NP Kruger severní oblast

Přesun do severní, málo navštěvované části Krugerova národního parku. Cestou fascinující krajina podél tzv. Panorama route. Dechberoucí výhledy na dramatickou krajinu v okolí řeky Blyde River a pohled do hlubin třetího největšího kaňonu světa patří mezi to nejkrásnější, co lze v JAR vidět.

10
NP Kruger severní oblast

Návštěva unikátní severní části Krugerova parku, zcela odlišné od známějšího jihu – přibližně 75% biodiverzity parku se nachází zde, v oblasti tvořící pouhé 1% celkové rozlohy. Unikátní ekosystémy řeky Limpopo.

11
NP Kruger severní oblast – Bela Bela

Přejezd zpět do civilizovaných částí JAR, do městečka Bela Bela, odpočinek.

12
Bela Bela – Johannesburg – Praha/Vídeň

Pokračování do Johannesburgu a návštěva oblasti Soweto, spjaté se zajímavou minulostí Jihoafrické republiky – dům Nelsona Mandely (dnes muzeum), snad nejznámější ulice v Johannesburgu Vilakazi Street spjatá se stejnojmenným básníkem, muzeum bojovníka proti apartheidu Hectora Pietersona. Přesun na letiště a odlet dle letového řádu.

13
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Johannesburg

2

Pretoria

3

Durban

4,5

St. Lucia

6

Svazijsko

7-8

NP Kruger

9-10

NP Kruger North

11

Bela Bela

12

Johannesburg

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Johannesburg – Praha
Ubytování
10x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Večeře
1x večeře (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Na různých místech mohou být různí průvodci (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Fakultativní výlety a akce
Základní přehled v sekci "Za příplatek"
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Polopenze (10x večeře)
cca 4490 Kč/os.
Safari v otevřeném jeepu v NP Kruger
cca 1490 Kč/os.

Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Nelson Mandela: Otec jihoafrické svobody

Přestože se sen bojovníka proti apartheidu, dlouholetého vězně režimu, a nakonec prezidenta Nelsona Mandely o vytvoření „duhového...
ČÍST ČLÁNEK

Jihoafrická republika: Kdy a kam vyrazit?

Rozeklané hory, ale i laskavé savany s národními parky plnými exotické zvěře. Sloni, lvi, ale třeba i tučňáci a velryby. Města...
ČÍST ČLÁNEK

Krásy černého kontinentu – země jižní Afriky

Afrika je kontinent, který se může pyšnit obrovskou pestrostí jak přírodní, tak i kulturní a její dokonalé poznání by mohlo trvat celý...
ČÍST ČLÁNEK

Nejzajímavější národy jižní Afriky

Afrika byla během své historie nemilosrdně drancována, prakticky celá kolonizována a později rozdělena bez ohledu na původní etnické...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×