Jižní Afrika

Jihoafrická republika Za vínem do Kapska

AJ průvodce
13 dní
od 69 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • vyrovnaná kombinace poznávání přírody, kultury i místní gastronomie

  • cesta zaměřená na nejkrásnější místa Kapska a místní vína

  • odpočinkovější program, umožňující relaxaci

  • všechny vstupy, výlety a degustace již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Málokterá země světa se může pochlubit takovou pestrostí přírody, jako Jihoafrická republika. Ne nadarmo se jí přezdívá „Svět v jedné zemi“. Západní část Jihoafrické republiky, Kapsko, nabízí návštěvníkovi tu drsnější a „evropštější“ tvář této fascinující země. Rozeklané hory, dramatická pobřeží, ale třeba i tučňáci a velryby. A samozřejmě nádherné scenérie v okolí Kapského města, mnohdy považovaného za město umístěné v té nejkrásnější krajině na světě. Stolová hora, Mys dobré naděje, pestré etnické čtvrti, či ostrov Robben Island, kde byl dlouhá léta vězněn Nelson Mandela. Přidejme ještě nedaleké nádherné vinice produkující světová vína a města Stellenbosch a Franschoek, snoubící tato vína s gastronomii světové úrovně a máme dokonalý recept na báječnou dovolenou. Během této cesty si na nepříliš velkých vzdálenostech užijete to nejlepší, co Kapsko nabízí – krásnou přírodu, města pulzující kulturou a životem a samozřejmě si vychutnáte i zdejší skvělá vína.

Destinace:

Kapské město – Wellington – Arniston – Hermanus – Stellenbosch a Franschoek – Kapské město

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Pláže
Zvířata
Víno
Památky
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Kapské město

Odlet do JAR dle konkrétního letového řádu.

2
Kapské město

Vítejte v Jižní Africe! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a pokračování do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

Případný program vám rádi zajistíme na přání dle vašich preferencí – nabízí se například návštěva vězení na ostrově Robben Island (místo, kde byl dlouhá léta vězněn Nelson Mandela, UNESCO), výlet do botanické zahrady Kirstenbosch malebně umístěné na úpatí Stolové hory nebo pro odvážné místní atrakce – ponor v kleci za smrtícími bílými žraloky.

3
Kapské město

Poznávání krás Kapského města – již samotný pohled na tuto malebnou oblast je mnohdy považován za jeden z vrcholných zážitků v Jihoafrické republice. Prohlídka hlavních zajímavostí tohoto krásného města ležícího pod majestátní Stolovou horou – pestré etnické čtvrti, vkusně restaurované oblasti u přístavu a všudypřítomná krásná příroda. Panoramatický rozhled na celé město z vrcholu Stolové hory (výjezd lanovkou, lze pouze za dobrého počasí).

4
Kapské město

Výlet k Mysu dobré naděje – původně mylně považován mořeplavci za nejjižnější bod Afriky. Krajina kolem Mysu ohromující svou drsnou krásou, místo jež rozhodně stojí za návštěvu. Během cesty zpátky do Kapského města zastávka na proslulé „pláži tučňáků“ v městečku Simon´s Town.

5
Kapské město – Wellington

Přejezd do malebného městečka Wellington s typickou architekturou ve stylu Cape Dutch (stavby holandských Afrikánců), oblast známá krásnou krajinou a produkcí vynikajících vín, brandy a whisky. Degustace zdejších vín a vychutnávání atmosféry jihoafrického venkova.

6
Wellington

Výlet do soukromé rezervace Aquila, zaměřující se na ekoturismus a obnovování a udržování stavů dříve vyhubených druhů zvěře, včetně představitelů tzv. Velké pětky (lev, nosorožec, leopard, buvol a leopard). První setkání s africkou faunou během safari v otevřených vozidlech umožňujících ideální podmínky k pozorování a fotografování. Návrat do Wellingtonu a odpočinek.

7
Wellington – Arniston

Pokračování na jih k pobřeží – návštěva Střelkového mysu (Cape Agulhas), nejjižnějšího bodu afrického kontinentu. Zajímavá krajina s krásným majákem a místo, kde se setkávají Atlantik a Indický oceán.

8
Arniston

Výlet do přírodní rezervace De Hoop – pobřežní oblast s rozsáhlými písečnými dunami, unikátní flórou a faunou a jedny z nejlepších treků v Jihoafrické republice.

9
Arniston – Hermanus

Přejezd do městečka Hermanus, jednoho z nejlepších míst na světě k pozorování velryb, které sem přicházejí přivést na svět svá mláďata. Oblast známá také vynikající gastronomií – zejména mořskými plody a kvalitními vinařstvími. Degustace místních vín.

10
Hermanus – Stellenbosch

Čas ochutnat vyhlášená jihoafrická vína! Návštěva druhého nejstaršího města v JAR, univerzitního a vinařského města Stellenbosch. Jedna z nejkrásnějších vinařských lokalit v Jihoafrické republice, degustace a možnost získat přehled o chuti zdejší produkce světově vyhlášených vín.

11
Stellenbosch

Výlet do další z vyhlášených vinných oblastí, městečka Franschoek. Zdejší vína si rozhodně nezadají s víny z větších měst, degustace a zpestření v podobě 300 let staré „vinné tramvaje“ umožňující projet si oblast v otevřeném voze a ochutnávat místní produkci.

12
Stellenbosch – Kapské město – Praha/Vídeň

Pokračování do Kapského města, transfer na letiště a odlet dle letového řádu.

13
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-4

Kapské město

5-6

Wellington

7-8

Arniston

9

Hermanus

10-11

Stellenbosch

12

Kapské město

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Kapské Město – Praha
Ubytování
10x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Oběd
1x oběd (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Na různých místech mohou být různí průvodci (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Degustace místních vín
3x degustace místních vín (Stellenbosch, Franschoek, Hermanus)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Fakultativní výlety a akce
Základní přehled v sekci "Za příplatek"
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Polopenze (10x večeře)
cca 4290 Kč/os.
Výlet na Robben Island (vč. transportu)
cca 1099 Kč/os.
Výlet s ponorem za bílými žraloky (vč. transportu)
cca 3690 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Nelson Mandela: Otec jihoafrické svobody

Přestože se sen bojovníka proti apartheidu, dlouholetého vězně režimu, a nakonec prezidenta Nelsona Mandely o vytvoření „duhového...
ČÍST ČLÁNEK

Jihoafrická republika: Kdy a kam vyrazit?

Rozeklané hory, ale i laskavé savany s národními parky plnými exotické zvěře. Sloni, lvi, ale třeba i tučňáci a velryby. Města...
ČÍST ČLÁNEK

Krásy černého kontinentu – země jižní Afriky

Afrika je kontinent, který se může pyšnit obrovskou pestrostí jak přírodní, tak i kulturní a její dokonalé poznání by mohlo trvat celý...
ČÍST ČLÁNEK

Nejzajímavější národy jižní Afriky

Afrika byla během své historie nemilosrdně drancována, prakticky celá kolonizována a později rozdělena bez ohledu na původní etnické...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×