Východní Afrika

Safari v Tanzánii a Zanzibar s ČP

CZ průvodce
14 dní
128 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejlepší národní parky severu Tanzánie

  • safari na jedněch z nejkrásnějších míst světa

  • poznávání krás Afriky z pohodlí ubytování slušné střední kategorie

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • po poznávací části odpočinek na krásných písečných plážích Zanzibaru

  • malá skupina 6 – 14 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Tanzánie – země nádherných národních parků, ale také bělostných písčitých pláží u teplých vod Indického oceánu. Čeká vás cesta po nejlepších národních parcích Tanzánie, z nichž některé patří mezi vůbec nejznámější národní parky světa. Během poznávací části cesty uvidíte a zažijete to nejkrásnější, co zdejší slavné parky nabízejí – malebné travnaté pláně Serengeti se stády zvěře, dechberoucí pohledy do dna kráteru Ngorongoro, nebo přírodu v okolí řeky Tarangire. Užijete si safari v otevřených džípech a budete bydlet ve stylových kempech a lodžích. A s trochou štěstí se Vám snad podaří vyfotit i všechny představitele tzv. Velké pětky.

Poté se vydáte na ostrov Zanzibar, perlu Indického oceánu, kde vás čeká lenošení na jeho nádherných písčitých plážích. Nebo také další výlety za zajímavostmi tohoto krásného ostrova – za kořením, křivolakými uličkami Stone Townu, nebo za delfíny…volba je jen na Vás. Vaše putování po této krásné africké zemi zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty. Krásy Tanzánie a Zanzibaru již čekají!

Destinace:

Arusha – NP Tarangire – NP Manyara – NP Serengeti – NP Ngorongoro – Zanzibar

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
Památky
Pláže
1
Praha/Vídeň – Arusha

Odlet do Tanzánie dle konkrétního letového řádu.

2
Arusha

Vítejte v Africe! Po vyřízení nezbytných formalit přesun do hotelu. Zbytek dne volno, zasloužený odpočinek po dlouhé cestě a načerpávání sil, které budete potřebovat v dalších dnech.

3
Arusha – NP Tarangire

Přejezd do NP Tarangire – park pojmenovaný podle stejnojmenné řeky, známý hojným výskytem slonů, zeber, buvolů, lvů a další zvěře, pravý ráj pro pozorování ptactva (vyskytuje se zde až 550 druhů). Malebné baobaby, velká šance na pozorování kočkovitých šelem. Safari a první možnost setkání s exotickou africkou faunou.

4
NP Tarangire – NP Lake Manyara

Pokračování do dalšího z nádherných parků Tanzánie. Lake Manyara je známý svou dechberoucí krásou a pokrývá množství rozličných biotopů. Vzhledem k relativně malé rozloze – jedná se o nejmenší NP v Tanzánii – je zde zvýšená šance pozorovat zvířata. Mezi místní nejznámější obyvatele patří například hroši, hyeny, „stromoví lvi“ (nejedná se o nový druh lva, místní lvi ale tráví hodně času v korunách strom – což je místní unikát).

5
NP Lake Manyara – NP Serengeti

Přejezd do jednoho z nejznámějších afrických parků, NP Serengeti (UNESCO). Rozlehlá travnatá pláň poskytuje relativně málo dobrých úkrytů a představuje tak jedno z nejlepších míst pro pozorování zvěře na světě. Během odpoledního safari možnost pozorování bohatosti zdejší fauny – obrovské množství býložravců (zebry, pakoně, antilopy) pasoucích se na travnatých pláních přitahuje zároveň i pozornost šelem, které je loví…lvy, gepardy a gepardy.

6
NP Serengeti

Pátrání po „velké pětce“ – tímto výrazem byli lovci označováni představitelé nebezpečných druhů zvířat, obtížných k ulovení – lev, buvol, slon, nosorožec a leopard. Dnes se jedná o sen každého fotografa, který se je snaží dostat do hledáčku svého fotoaparátu. A NP Serengeti nabízí mnoho příležitosti, jak tento životní záběr získat. Celodenní poznávání parku (může být rozděleno do více kratších částí kvůli horku).

7
NP Serengeti – NP Ngorongoro

Ranní safari v Serengeti, poté přejezd k NP Ngorongoro (UNESCO), pravé perle mezi národními parky Tanzánie. Největší neaktivní vulkanická kaldera světa je dnes domovem obrovského množství zvířat a pohledy z okraje kráteru do údolí jsou dechberoucí.

8
NP Ngorongoro

Celodenní safari v kráteru – místo obrovské biodiverzity a malebné krásy. Travnaté pláně ohraničené stoupajícími svahy kaldery. Věčný koloběh přírody – stáda pakoňů, zeber, antilop a dalších býložravců spásající obrovské travnaté plochy, sledovaná očima šelem – lvů, gepardů, hyen a dalších.

9
NP Ngorongoro – Arusha – Zanzibar

Přejezd na letiště a přelet na Zanzibar. Místo, kde se po staletí setkávali kupci mnoha etnik a národů. Především ale ostrov písčitých pláží a nádherně modrého moře. Čas odpočinku a relaxace po předchozích náročných dnech. Možnost koupání, šnorchlování a výletů.

Ubytování v severní části ostrova, kde je malý rozdíl mezi přílivem a odlivem, a tedy možnost koupání po většinu času.

10-12
Zanzibar

Volný program, relax, případně fakultativní výlety (zajišťované přímo hotelem).

13
Zanzibar – Praha/Vídeň

Transfer na letiště a odlet domů dle konkrétního letového řádu.

14
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Arusha

3,4

NP Tarangire

4,5

NP Manyara

5,6,7

NP Serengeti

7,8,9

NP Ngorongoro

9

Arusha

9

Zanzibar

10-12

Zanzibar

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Arusha/Zanzibar – Praha
Místní přelet
Místní přelet na trase Arusha – Zanzibar
Ubytování
7x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením, případně ve stylových kempech a lodge během safari
Ubytování
4x ubytování v plážovém hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní během odpočinkové části programu
Stravování
Stravování formou plné penze během safari (7x oběd, 6x večeře)
Nápoje
Nealkoholické nápoje během safari (voda během programu, soft drinks a voda při stravování)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění s krytím pro případ covid-19 již v základní ceně
Pojištění CK proti úpadku
Připojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Víza
Po příletu, 50 USD
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 12990 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Pořadí programu může být i opačné = nejdříve Zanzibar, poté safari (záleží na dostupnosti letenek).

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy Afriky – ostrovy v Indickém oceánu

Zanzibar Součást Tanzánie (a tedy spíše regionu východní Afriky) a ostrov s úžasnými plážemi. Vedle fantastických pláží z bílého...
ČÍST ČLÁNEK

Zázraky přírody – Velká migrace

Příroda mnohdy ukazuje až neuvěřitelnou fantazii a neskutečnou energii. Mnohé ze zázraků přírody opravdu berou dech a mohou být důvodem...
ČÍST ČLÁNEK

„Africké ženy“ – Fosseyová, Adamsonová, Goodallová

I krátké cesty mnohdy mohou dopadnout jinak, než podle původního plánu. Návštěvník země zde nechá srdce a buď se sem pravidelně vrací,...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×