Jižní Afrika

Jihoafrická republika Velká cesta s ČP

CZ průvodce
16 dní
92 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • vyrovnaná kombinace poznávání přírody, kultury i místní gastronomie

  • nejkrásnější místa Jihoafrické republiky

  • malá skupina 8 – 14 osob, umožňující komfortní poznávání

  • JAR od východu k západu, regiony nabízející velmi odlišný zážitek

  • všechny vstupy, výlety a degustace již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Rozeklané hory, ale i laskavé savany s národními parky plnými exotické zvěře. Sloni, lvi, ale třeba i tučňáci a velryby. Města pulzující životem, ale i zapadlé vesničky obklopené vinicemi, kde se vyrábějí světová vína. Pravá nefalšovaná Afrika, ale i infrastruktura na úrovni západních standardů. To vše, a ještě mnohem víc je Jihoafrická republika. Ne nadarmo se jí přezdívá „Svět v jedné zemi“.

Málokterá země světa se může pochlubit takovou pestrostí přírody, takovou bohatostí etnik a rozdílných kultur, jako právě Jihoafrická republika. Země s velmi pohnutou historií, nepřeberným množstvím přírodních krás, země výborného vína a skvělého jídla. Obrovské přírodní bohatství, ale také veliká chudoba. Pestrost Jihoafrické republiky je opravdu fascinující – JAR nabízí úplně jiný dojem ve východní, „africké“ části země se savanami a parky a krajina má zcela jiný charakter na západě s rozeklanými horami a četnými vinicemi.

Během této cesty napříč Jihoafrickou republikou si užijete to nejzajímavější, co tato nádherná a fascinující země nabízí. Vaše putování po jižní Africe zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty.

Destinace:

Johannesburg – NP Kruger – St. Lucia – Durban – NP Tsitsikamma – Stellenbosch – Kapské město

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
Víno
Památky
1
Praha/Vídeň – Johannesburg

Odlet do JAR dle konkrétního letového řádu.

Informace o počasí v JAR – viz sekce „poznámky“.

2
Johannesburg – Pretoria

Vítejte v Jižní Africe! Po vyřízení nezbytných formalit pokračování do Pretorie – jednoho ze tří hlavních měst Jihoafrické republiky, sídla výkonné moci jihoafrické vlády. Prohlídka hlavních zajímavostí Pretorie – budovy a památníky spjaté se složitou a pohnutou historií, ale i současností země. Poté transfer na hotel a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3
Pretoria – Panorama Route – oblast Krugerova národního parku

Přesun z Pretorie do oblasti NP Kruger, jednoho z nejznámějších afrických parků. Cestou fascinující krajina podél tzv. Panorama route. Dechberoucí výhledy na dramatickou krajinu v okolí řeky Blyde River a pohled do hlubin třetího největšího kaňonu světa patří mezi to nejkrásnější, co lze v JAR vidět.

4
NP Kruger

Safari v Krugerově národním parku – největším a nejslavnějším v celé jižní Africe. Fascinující pestrost a bohatost místní fauny a flóry – četné druhy ptactva, ryb a dalších zvířat. S trochou štěstí možnost spatřit i představitele tzv. „Velké pětky“ – leoparda, lva, buvola, slona nebo nosorožce.

5
NP Kruger – Svazijsko

Pokračování na jih do Svazijska, státu jehož král je pohádkově bohatý, ale velká část jeho poddaných žije pod hranicí chudoby…i to je Afrika. Seznámení s šikovností místních řemeslníků během návštěvy sklárny a výrobny svíček.

6
Svazijsko – St. Lucia

Překročení hranic zpět do JAR a pokračování dále na jih do městečka St. Lucia, zasazeného do krajiny s nádhernou přírodou NP iSimangaliso (UN) – zdejší laguny a pobřežní oblasti s bohatou faunou a flórou byly zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Projížďka po řece a poznávání zdejších mokřadových ekosystémů s množstvím vodního ptactva, často také s pozorováním zdejších nejznámějších obyvatel – hrochů a krokodýlů.

7
St. Lucia – NP Hluhluwe-iMfolozi – Durban

Další den věnované nádherné přírodě Jižní Afriky – NP Hluhluwe-iMfolozi, nejstarší národní park v Africe, možnost pozorování četných představitel místní fauny…zebry, žirafy, antilopy a s trochou štěstí opět i „Velká pětka“. Pokračování do Durbanu, zde program dle vlastního gusta a časových možností – vedle návštěvy botanické zahrady, četných etnických trhů či mořského akvária se v případě dobrého počasí nabízí i možnost odpočinku a koupání na dlouhé městské písečné pláži.

8
Durban – Port Elizabeth

Přelet do Port Elizabeth, nazývaného „Město přátelství“ nebo také „Větrné město“. Někdejší malé přístavní město je dnes významným startovním bodem pro cesty po tzv. Zahradní trase (Garden Route) – věhlasné pobřežní trasy lemované parky a krásnou přírodou, vedoucí právě z Port Elizabeth až do Kapského města.

9
Port Elizabeth – NP Tsitsikamma – region Wilderness

Začátek cesty po slavné Garden Route, známé dechberoucími pohledy na zdejší přírodu. Návštěva NP Tsitsikamma – procházka unikátním pralesem a podél divokého pobřeží, známý 77 m dlouhý visutý most. Pokračování do městečka Knysna s krásnou lagunou, projížďka na lodi.

10
Wilderness – Oudtshoorn

Návštěva „světového hlavního města pštrosů“ – navzdory své historické zajímavosti je městečko Oudtshoorn slavné především chovem těchto obrovských ptáků. Návštěva jedné z největších pštrosích farem v JAR s výkladem o tomto výnosném průmyslu. Pohled na stovky pštrosů a jejich mláďat nabízí nezapomenutelný zážitek.

11
Oudtshoorn – Franschoek – Stellenbosch

Čas ochutnat vyhlášená jihoafrická vína! Návštěva vinařských měst Franschoek a Stellenbosch – jedny z nejkrásnějších vinařských lokalit v JAR. Degustace a možnost získat přehled o chuti zdejší produkce světově vyhlášených vín.

12
Stellenbosch – Kapské město

Pokračování do Kapského města – pohled na tuto malebnou oblast je mnohdy považován za jeden z vrcholných zážitků v Jihoafrické republice. Prohlídka hlavních zajímavostí tohoto krásného města ležícího pod majestátní Stolovou horou – pestré etnické čtvrti, vkusně restaurované oblasti u přístavu a všudypřítomná krásná příroda. Panoramatický rozhled na celé město z vrcholu Stolové hory (výjezd lanovkou, lze pouze za dobrého počasí).

13
Kapské město

Výlet k Mysu dobré naděje – původně mylně považován mořeplavci za nejjižnější bod Afriky. Krajina kolem Mysu ohromující svou drsnou krásou, místo jež rozhodně stojí za návštěvu. Během cesty zpátky do Kapského města zastávka na proslulé „pláži tučňáků“ v městečku Simon´s Town.

14
Kapské město

Volný den, určený odpočinku a vychutnávání místní atmosféry.

Případný program vám rádi zajistíme na přání dle vašich preferencí – nabízí se například návštěva vězení na ostrově Robben Island (místo, kde byl dlouhá léta vězněn Nelson Mandela, UNESCO), výlet do botanické zahrady Kirstenbosch malebně umístěné na úpatí Stolové hory nebo pro odvážné místní atrakce – ponor v kleci za smrtícími bílými žraloky.

15
Kapské město – Praha/Vídeň

Volno s možností posledních nákupů. Odlet dle letového řádu zpět do Evropy.

16
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Johannesburg

3,4

NP Kruger

5,6

Svazijsko

7

St. Lucia

8

Durban

9

Port Elizabeth

9

NP Tsitsikamma

10

Oudtshoorn

11,12

Stellenbosch

13,14,15

Kapské město

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Johannesburg/Kapské Město – Praha
Místní přelet
Letenka na trase Durban – Port Elizabeth
Ubytování
13x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Večeře
1x večeře (bez nápojů)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Degustace místních vín
2x degustace místních vín (Stellenbosch, Franschoek)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Připojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek
Fakultativní výlety a akce
Základní přehled v sekci "Za příplatek"
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Polopenze (12x večeře)
cca 6.990 Kč/os.
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 10.990 Kč/os.
Výlet na Robben Island (vč. transportu)
cca 1.790 Kč/os.
Výlet s ponorem za bílými žraloky (vč. transportu)
cca 4.990 Kč/os.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu ZAR.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Cestovní pojištění již v základní ceně, doporučujeme si sjednat připojištění storna zájezdu.

Trasa zájezdu může být v některých termínech z provozních důvodů vedena i opačným směrem, tzn. z Kapského města do Johannesburgu (navštívená místa a itinerář zůstávají stejné).

Je třeba počítat s tím, že roční období jsou v JAR vůči Evropě „obrácená“, tzn. zájezdy v pro nás letním období odjíždějí do jihoafrické zimy, naopak během zimních termínů je v JAR léto a tedy i letní počasí. Červenec a srpen jsou sice dobré měsíce k návštěvě země, je třeba ale s tímto faktem počítat a sbalit si i teplejší oblečení – zejména noci jsou chladné.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Nelson Mandela: Otec jihoafrické svobody

Přestože se sen bojovníka proti apartheidu, dlouholetého vězně režimu, a nakonec prezidenta Nelsona Mandely o vytvoření „duhového...
ČÍST ČLÁNEK

Jihoafrická republika: Kdy a kam vyrazit?

Rozeklané hory, ale i laskavé savany s národními parky plnými exotické zvěře. Sloni, lvi, ale třeba i tučňáci a velryby. Města...
ČÍST ČLÁNEK

Krásy černého kontinentu – země jižní Afriky

Afrika je kontinent, který se může pyšnit obrovskou pestrostí jak přírodní, tak i kulturní a její dokonalé poznání by mohlo trvat celý...
ČÍST ČLÁNEK

Nejzajímavější národy jižní Afriky

Afrika byla během své historie nemilosrdně drancována, prakticky celá kolonizována a později rozdělena bez ohledu na původní etnické...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×