Evropa

Přírodní krásy Madeiry

Individuální
8 dní
od 22 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznejte přírodní krásy ostrova „věčného jara“

  • cestování autem i pěšky po okolní krajině

  • krásné pláže s černým vulkanickým pískem

  • skvělé túry a výhledy na oceán

  • skvělé výlety i ubytování

POPIS ZÁJEZDU

Madeira, ostrov „věčného jara“ nebo „zelená perla Atlantiku, jak se mu přezdívá, je ideálním místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Díky levádám a zavlažovacím kanálům získala Madeira unikátní síť cest pro pěší turisty. Odměnou všech výletů jsou nezapomenutelné výhledy, které Vám odhalí krásy tohoto ostrova. Když se nohy unaví, nabízí se další možnosti trávení volného času. A to koupání v Atlantiku, návštěva botanických zahrad či tematických parků nebo můžete proniknout do tajů výroby místního vína.

Destinace:

Madeira, Portugalsko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Památky
Pláže
1
Praha - Lisabon - Madeira

První den Vás čeká let na Madeiru, snažíme se zajistit přímé lety, záleží na zvoleném období. Alternativou je let s přestupem v Lisabonu. Občas lety nenavazují zrovna ideálně, proto pokud máte čas, vřele doporučujeme strávit jeden den v Lisabonu, nejslunnějším a zároveň nejzápadnějším hlavním městě Evropy. Je zde opravdu co vidět, rádi Vám doporučíme, kde se zastavit. (možný nocleh v Lisabonu nebo pokračování letu na Madeiru). Nocleh.

2
Funchal, Madeira

Po příletu si na letišti vyzvednete zajištěný automobil dle instrukcí a pojedete do Vašeho hotelu. V závislosti na čase příletu můžete ještě dnes vyrazit na lehčí turistiku, na pláž nebo prozkoumat samotné hlavní město. Za návštěvu jistě stojí vrchol Monte dosažitelný i lanovkou, z kterého se jezdí na dřevěných saních. Pod vrcholem se také nachází krásná botanická zahrada. V samotném centru města nesmíte minout trh Mercado dos Lavradores, kde to hýří barvami různorodého ovoce a květů.  Nocleh v hotelu/motelu se snídaní.

 

3
Trek z Pico de Areeiro na Pico Ruivo

Po snídani se při příznivém počasí vydáte automobilem na Pico Areeiro (1818 m.n.m.) a odtud pěšky k nejvyššímu vrcholu ostrova, Pico Ruivo (1862 m.n.m). Tato mimořádná vysokohorská hřebenová túra spojuje nejvyšší madeirské hory, přičemž překonáte převýšení 750 m při výstupu i při sestupu. Cesta je velmi pěkně upravená, budete překonávat i schody a projdete několik tunelů. Cestou z túry se můžete zastavit u pstružích sádek v Ribeiro Frio nebo na pláži v Machico. Návrat do hotelu,  nocleh.

Ke všem výletům dostanete přesný popis, manuál cesty a výletů.

4
Levada Caldeirao Verde a do Inferno

Po snídani se vydáte dle námi poskytnutého manuálu podél levády do Zeleného kotle. Za tisíce let zde voda vytvořila nejen hluboké soutěsky, ale má na svědomí i stále zelenou bujnou vegetaci připomínající džungli. Převýšení je zanedbatelné a na konci cesty můžete ještě pokračovat dále na Caldeirao do Inferno, cestou do Pekelného kotle. Návrat do hotelu a nocleh.

5
Poloostrov Sao Lourenco

Dnešní výlet Vás zavede na nejvýchodnější cíp ostrova. Poloostrov Sao Lourenco připomíná po většinu roku polopoušť. Vedra se nebojte, vítr od Atlantiku Vás dostatečně zchladí a také si nezapomeňte přibalit plavky, budete mít možnost se cestou i vykoupat. Je to příjemná kontrastní změna, oproti cest okolo levád, s bujarou zelenou vegetací. Po cestě zpět opět doporučujeme koupání nebo alespoň svlažení nohou na pláži s černým vulkanickým pískem – Prainha. V plážovém baru ochutnejte i místní specialitu – nápoj Poncha – vyrobený ze silné pálenky z cukrové třtiny, z medu a čerstvě vylisované citronové šťávy. Návrat do hotelu, nocleh.

6
Lombada da Ponta do Sol

Dnešní okružní cesta ve výšinách půvabného údolí říčky Ribeira da Ponta do Sol Vás povede nejen podél levád a tunelů, ale také dorazíte pod vodopád, za kterým projdete ve skále vytesanou stezkou. Po krásné procházce se stavíte na pláži v městečku Ponta do Sol. V odpoledních hodinách se vydáte do Porto Moniz, městečka na břehu Atlantiku, kde je skvělé koupáni v lávových bazénech. Odtud se přes náhorní plošinu Paúl da Serra, jedinou rovinu na Madeiře, vydáte zpět do hotelu. Nocleh v hotelu.

7
Madeira

Užijte si poslední celý den na Madeiře a sami se rozhodněte zda budete chtít relaxovat na pláži anebo navštívíte jedno z míst, které Vám učarovalo. Vyrazit můžete třeba na jeden z vyhlášených treků na Madeiře. Nocleh v hotelu.

8
Odlet z Funchalu domů

Po snídani se se zabalenými kufry můžete ještě vydat na jednu z kratších túr podél levád nebo sjet na jednu z pláží, dle času odletu Vašeho letadla domů. Nakupte poslední suvenýry, udělejte poslední fotky a rozlučte se s tímto krásným ostrovem. Odlet domů dle letenek.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4,5,6,7

Madeira

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Ubytování v hotelu na 7 nocí
3* Hotel/motel se snídaní
Snídaně
Snídaně v ceně.
Pronájem auta
Klimatizace, připojištění.
Výlety dle programu
Individuální výlety dle našeho popisu.
Manuál cesty a výletů
Podrobný popis kudy jet, kam se vydat, tipy na nej túry, osobní rady a tipy.
Česká asistenční linka 24/7
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platíte na místě dle spotřeby.
Pojištění storna zájezdu
Rádi nabídneme za příplatek.

Na přání možno upravit délku programu – pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Termíny v hlavní prázdniny a svátky jsou dražší a doporučujeme řešit s dostatečným předstihem.

Prosím ověřte si vstupní podmínky daného státu.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×