Evropa

Přírodní krásy Madeiry

Individuální
8 dní
od 27 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznávání nejkrásnějších přírodních míst „ostrova věčného jara“

  • aktivní program – procházky po zdejší nádherné přírodě

  • doprava půjčeným autem umožňující svobodu volby programu

  • skvělé túry a výhledy na okolní oceán

  • bohatá subtropická příroda přímo vyzývající k objevování

  • pohodový námi doporučený program umožňující poznat to nejlepší z ostrova

POPIS ZÁJEZDU

„Ostrov věčného jara“ nebo také „zelená perla Atlantiku“, jak se portugalskému ostrovu Madeira přezdívá, je ideálním místem pro trávení aktivní dovolené. Vzhledem k vlhkému subtropickému podnebí je zdejší krajina úžasně zelená a plná života. A v hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho nádherných tras pro pěší turistiku, které si každý může vybírat podle náročnosti. Díky zavlažovacím kanálům protínajícím celý ostrov, tzv. levádám, získala Madeira unikátní síť cest pro pěší turisty v jinak náročném hornatém terénu. Odměnou všech výletů jsou nezapomenutelné výhledy, které Vám odhalí krásy tohoto fascinujícího ostrova. A když se nohy unaví, nabízí se mnoho dalších možností trávení volného času – poznávání zdejších příjemných měst a vesnic, koupání ve vodách Atlantiku, návštěva botanických zahrad nebo ochutnávky zdejších vyhlášených vín. To vše, a ještě mnohem více nabízí Madeira, perla Atlantiku!

Destinace:

Madeira, Portugalsko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Památky
Pláže
1
Praha – Funchal

Přelet na Madeiru (přímo, nebo s přestupem v Lisabonu dle letového řádu). Po příletu do Funchalu vyzvednutí zajištěného auta a přesun do hotelu v centru města. Dle času příletu možnost poznávání krás hlavního města ostrova, nebo pouze odpočinek po dlouhé cestě.

Konkrétní letový řád dle dostupnosti a cen letů v daném termínu.

2
Madeira, Funchal

První den určený objevování krás ostrova – návštěva hlavního města Funchalu, katedrála Monte s možností sjet dolů do města stylově – na saních řízeních zkušenými „řidiči“ (fakultativně), prohlídka ovocného trhu s bohatou nabídkou zdejších plodů a květů. Odpoledne návštěva nádherného údolí Curral das Freiras (Údolí jeptišek), zasazeného v kouzelné hornaté krajině. Zbytek dne volno.

Pořadí návštěv během poznávací části je možné libovolně kombinovat, záleží především na počasí, zejména při aktivním poznávání ostrova.

 

3
Trek z Pico de Areeiro na Pico Ruivo

Po snídani se při příznivém počasí vydáte automobilem na Pico Areeiro (1818 m.n.m.) a odtud pěšky k nejvyššímu vrcholu ostrova, Pico Ruivo (1862 m.n.m). Tato mimořádná vysokohorská hřebenová túra spojuje nejvyšší hory Madeiry, přičemž překonáte převýšení 750 m při výstupu i při sestupu. Cesta je velmi pěkně upravená, budete překonávat i schody a projdete několik tunelů. Cestou z túry se můžete zastavit u pstružích sádek v Ribeiro Frio nebo na pláži v Machico. Návrat do hotelu,  nocleh.

Ke všem výletům dostanete přesný popis, manuál cesty a výletů.

4
Levada Caldeirao Verde a do Inferno

Po snídani se vydáte dle námi poskytnutého manuálu podél levády do Zeleného kotle. Za tisíce let zde voda vytvořila nejen hluboké soutěsky, ale má na svědomí i stále zelenou bujnou vegetaci připomínající džungli. Převýšení je zanedbatelné a na konci cesty můžete ještě pokračovat dále na Caldeirao do Inferno, cestou do Pekelného kotle. Návrat do hotelu a nocleh.

5
Poloostrov Sao Lourenco

Dnešní výlet Vás zavede na nejvýchodnější cíp ostrova. Poloostrov Sao Lourenco připomíná po většinu roku polopoušť. Vedra se nebojte, vítr od Atlantiku Vás dostatečně zchladí a také si nezapomeňte přibalit plavky, budete mít možnost se cestou i vykoupat. Je to příjemná kontrastní změna, oproti cest okolo levád, s bujarou zelenou vegetací. Po cestě zpět opět doporučujeme koupání nebo alespoň svlažení nohou na pláži s černým vulkanickým pískem – Prainha. V plážovém baru ochutnejte i místní specialitu – nápoj Poncha – vyrobený ze silné pálenky z cukrové třtiny, z medu a čerstvě vylisované citronové šťávy. Návrat do hotelu, nocleh.

6
Lombada da Ponta do Sol

Dnešní okružní cesta ve výšinách půvabného údolí říčky Ribeira da Ponta do Sol Vás povede nejen podél levád a tunelů, ale také dorazíte pod vodopád, za kterým projdete ve skále vytesanou stezkou. Po krásné procházce se stavíte na pláži v městečku Ponta do Sol. V odpoledních hodinách se vydáte do Porto Moniz, městečka na břehu Atlantiku, kde je skvělé koupáni v lávových bazénech. Odtud se přes náhorní plošinu Paúl da Serra, jedinou rovinu na Madeiře, vydáte zpět do hotelu. Nocleh v hotelu.

7
Madeira

Poslední volný den s řadou možností, co vidět a navštívit. Lákají Vás další levády? Muzeum velrybářství, nebo výlety na moře? Návštěva rybářské vesnice Camara de Lobos s nedalekými úžasnými útesy Cabo Girão (druhé nejvyšší v Evropě), Serra d´Agua s nádhernými výhledy, malebné městečko Porto Moniz s mořskými bazény (v případě dobrého počasí s možností koupání)? Nebo jen koupání a odpočinek? Poradíme Vám, jak nejlépe strávit čas dle Vašich představ, ale rozhodnutí bude na Vás!

8
Odlet z Funchalu domů

Čeká Vás poslední den na Madeiře. Nakupte ještě poslední suvenýry, udělejte poslední fotky a rozlučte se s tímto krásným ostrovem. Dle daného letového řádu odjezd na letiště, vrácení auta a odlet domů. Přílet do Prahy tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4,5,6,7

Madeira

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Mezinárodní letenka na trase Praha – Funchal – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu úrovně 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Pronájem auta
Pronájem auta nižší střední třídy pro celou dobu programu
Manuál cesty a výletů
Podrobný popis kudy jet, kam se vydat, tipy na nej túry, osobní rady a tipy.
Česká asistenční linka 24/7
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platíte na místě dle spotřeby.
Pojištění storna zájezdu
Rádi nabídneme za příplatek.
Jednolůžkový pokoj
Příplatek za jednolůžkový pokoj – od 4990 CZK/os.
Ubytování ve vyšším standardu
Ubytování v hotelu úrovně 4*, cenová nabídka na vyžádání
Stravování
Polopenze – dle konkrétního hotelu
Vyšší třída auta, lepší připojištění, druhý řidič
Na vyžádání Vám rádi zajistíme

Na přání možno upravit délku programu – pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Termíny v hlavní prázdniny a svátky jsou dražší a doporučujeme řešit s dostatečným předstihem.

Prosím ověřte si vstupní podmínky daného státu.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×