Evropa

Divoké Azorské ostrovy

Individuální
7 dní
od 29 990 czk
TERMÍN
celoročně (nejlépe květen–říjen)
TYP ZÁJEZDU
Přírodní
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • krásná a divoká příroda Azorských ostrovů

  • aktivnější program – výlety po zdejší nádherné krajině

  • cestování pohodlně pronajatým autem, vlastním tempem

  • možnost koupání ve vodách Atlantiku a pozorování delfínů a velryb

  • bohatá subtropická příroda přímo vyzývající k objevování

POPIS ZÁJEZDU

Azorské ostrovy – devět sopečných ostrovů, ztracených daleko ve vodách Atlantského oceánu. A také jeden z mála dosud nedotčených přírodních rájů na světě…v okolních vodách žije 26 různých velryb a delfínů – celá třetina všech známých druhů. Navzdory své přírodní kráse zůstávají Azorské ostrovy relativně klidnou destinací bez davů turistů, přinejmenším mimo letní prázdniny. Rozmanitá scenérie největšího ostrova Sao Miguel je příjemným cílem pro návštěvu tohoto krásného koutu světa. Čekají na Vás nádherná jezera, písečné pláže, hornatá zářivě zelená krajina se záplavami květin, pláně s pasoucím se skotem a všudypřítomný modravý oceán. Můžete vyrazit na pěší túru, vykoupat se v termálních vodách zdejších četných termálů, či ochutnat místní specialitu cozido – pokrm vařený přímo v horké sopečné půdě. Pojeďte s námi ochutnat strhující krásu Azorských ostrovů!

Destinace:

Azorské ostrovy, Portugalsko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Pláže
Zvířata
Památky
1
Praha – Ponta Delgada, Azory

Odlet na Azory dle konkrétního letového řádu. Přílet na ostrov Sao Miguel, největší ostrov Azorského souostroví. Vypůjčení zajištěného automobilu a přesun do ubytování, volno po dlouhé cestě.

2
Sete Cidades, Ponta da Ferraria

Po snídani pojedete do Sete Cidades – místa, které je proslulé dvojitým jezerem nacházejícím se v kráteru masivní sopky. I přes propojení obou jezer je voda v jednom z nich modrá a v druhém zelená. Na zpáteční cestě se můžete zastavit na vyhlídce Ponta da Ferraria, která ukrývá unikát. Dole pod ní se můžete vykoupat v opravdu teplém Atlantickém oceánu. Je tu přírodní koupaliště a do oceánu z pod kamenů proudí horký pramen, takže oceán je zde (hlavně při odlivu) příjemně teplý. Poté se ještě můžete projít hlavním městem – Ponta Delgadou – a dát si vynikajícího tuňáka nebo hovězí steak k večeři. Zbytek dne můžete relaxovat nebo se věnovat procházkám.

Od nás dostanete podrobný popis ostrova a tras stejně jako výpis těch nejhezčích míst, to vše v českém jazyce.

3
Caldeira Velha a Lagoa Fogo

Dnes můžete vyrazit směrem Caldeira Velha. Po cestě možnost zastávky v městečku Ribeira Grande se známou místní likérkou, vyrábějící například typickou ananasovou pálenku. Pak zamíříte dále do ke Caldeira Velha. Pěší procházka mezi stromy a velkým množstvím rostlin a květin k obří louži s vroucí, bublající vodou a také jezírko s termálním vodopádem. Nezapomeňte si dnes tedy vzít plavky! Caldeira Velha je pěkné malebné místo pro piknik, koupel v teplé vodě nebo jen pouhou procházku krásnou přírodou. Pokud budete pokračovat autem dále do hor, dostanete se k Lagoa Fogo (Ohnivému jezeru). Můžete si buď vychutnat krásný výhled z vrcholu hor, nebo sestoupit k jezeru. Vášniví turisté mohou jezera obejít kolem dokola. Poté návrat do hotelu a relax.

4
Pozorování velryb, Ponta Formoso

Na Azorech byste neměli minout šanci vyjet si za pozorováním velryb a delfínů. Ti, kteří se nebojí, mohou s delfíny i plavat. Existuje spousta agentur poskytující tyto výlety. Když se vrátíte po 2–4 hodinách zpět na pevnou zem, vyražte zpět do hotelu přes Porto Formoso. Zde zdarma navštívíte čajovou továrnu a plantáže, kde Vám nejen vysvětlí, jak se na Azorské ostrovy čaj dostal, ale i názorně ukážou, jak se zpracovává. Navíc dostanete i šálek ochutnat a můžete si koupit suvenýry domů. Vždyť se jedná o jediné čajové plantáže v Evropě!

Výlet lodí na velryby a delfíny je fakultativní.

5
Furnas

Čeká Vás další den na nádherném místě. Pojedete do Furnas. Místa, kde se vaří v horké sopečné půdě známé azorské cozido. Je to směs dušeného masa (vepřové, kuřecí, hovězí, klobásy) a zeleniny (špenát, mrkev, sladké brambory, zelí). Okořeněné ingredience se na 12 hodin ponoří ve velkém hrnci do díry v podzemí. Co tak jej zkusit v přilehlém stejnojmenném městečku? Nezapomeňte také ochutnat skvělá vína Azorských ostrovů.

6
Sao Miguel

Váš poslední celý den na ostrově San Miguel. Můžete navštívit ananasové plantáže ve Faja de Baixo, vykoupat se na pláži s černým sopečným pískem, Moinhos nebo navštívit malebný kostelík nad městečkem Ribeira Seca s výhledem na sopečný ostrov. Užijte si poslední den v zeleném ráji!

7
Ponta Delgada – Praha

Čas odjet na letiště, vrátit auto a chytit svůj let na starý kontinent. Kam vyrazíte příště?

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4,5,6

Azorské ostrovy - San Miguel

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Mezinárodní letenka na trase Praha – Ponta Delgada – Praha
Ubytování
6x nocleh v hotelu úrovně 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Pronájem auta
Pronájem auta nižší střední třídy pro celou dobu programu
Manuál cesty a výletů
Podrobný popis výletu, kudy jet, co vidět, kde se vykoupat v termálech, osobní tipy.
Česká asistenční linka 24/7
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platíte na místě dle spotřeby.
Výlet na velryby
Tento výlet je fakultativní, platí se na místě.
Cestovní pojištění nebo pojištění storna
Rádi nabídneme za příplatek.
Ubytování vyššího standardu
Ubytování v hotelu úrovně 4*, cenová nabídka na vyžádání
Vyšší třída auta, lepší připojištění, druhý řidič
Na vyžádání Vám rádi zajistíme
Polopenze
Polopenze – dle konkrétního hotelu

Na přání možno upravit délku programu – pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Termíny v letní prázdniny a svátky bývají výrazně dražší, také výběr hotelů může být omezený. Doporučujeme řešit s dostatečným předstihem.

Prosím ověřte si vstupní podmínky daného státu.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×