Evropa

Portugalské perly Azory a Madeira

Individuální
12 dní
od 35 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • návštěva a poznání Azorů a Madeiry v jednom zájezdu

  • divoké přírodní krásy, dobré jídlo i pití

  • výprava do Zeleného kotle – hluboké soutěsky obrostlé džunglí

  • koupání a pláže s černým vulkanickým pískem

  • možnost plavby za pozorováním delfínů a velryb

  • celoročně příjemné počasí

  • skvělé treky a výhledy

POPIS ZÁJEZDU

Madeira a Azory tvoří (společně s Kapverdami a Kanárskými ostrovy) tzv. Makaronésii. Takto tyto ostrovy pojmenovali staří Řekové a Makaronésie znamená v překladu „Šťastné ostrovy“, což je maximálně trefné označení, se kterým nelze jinak než souhlasit. Vydejte se s námi na tyto atlantské perly v rámci jednoho zájezdu, jehož délku Vám rádi přizpůsobíme. Oba ostrovy potěší milovníky turistiky, poznání, ale i dobrého jídla a pití.

Destinace:

Azory a Madeira, Portugalsko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Pláže
Národní parky
Památky
Zvířata
1
Praha - Madeira

První den Vás čeká let na Madeiru. Od dubna do září se nabízí i přímé lety z Prahy, ve zbylé sezóně poletíte s přestupem v Lisabonu. Po příletu si na letišti vyzvednete automobil dle instrukcí a pojedete do Vašeho hotelu. V závislosti na čase příletu můžete ještě dnes vyrazit na lehčí turistiku, na pláž nebo prozkoumat samotné hlavní město. Za návštěvu jistě stojí vrchol Monte, dosažitelný i lanovkou, z kterého se jezdí na dřevěných saních. Pod vrcholem se také nachází krásná botanická zahrada. V samotném centru města nesmíte minout trh Mercado dos Lavradores, kde to hýří barvami různorodého ovoce a květů. Večeře a nocleh v 3* hotelu.

 

2
Trek z Pico de Areeiro na Pico Ruivo (s, v)

Po snídani se při příznivém počasí vydáte automobilem na Pico Areeiro (1818 m.n.m.) a odtud pěšky k nejvyššímu vrcholu ostrova, Pico Ruivo (1862 m.n.m). Tato mimořádná vysokohorská hřebenová túra spojuje nejvyšší madeirské hory, přičemž překonáte převýšení 750 m při výstupu i při sestupu. Cesta je velmi pěkně upravená, budete překonávat i schody a projdete několik tunelů. Cestou z túry se můžete zastavit u pstružích sádek v Ribeiro Frio nebo na pláži v Machico. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

Polopenze v ceně.

3
Levada Caldeirao Verde a do Inferno (s, v)

Po snídani se vydáte, dle námi poskytnutého manuálu, podél levády do Zeleného kotle. Za tisíce let zde voda vytvořila nejen hluboké soutěsky, ale má na svědomí i stále zelenou bujnou vegetaci připomínající džungli. Převýšení je zanedbatelné a na konci cesty můžete ještě pokračovat dále na Caldeirao do Inferno, cestou do Pekelného kotle. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4
Poloostrov Sao Lourenco (s, v)

Dnešní výlet Vás zavede na nejvýchodnější cíp ostrova. Poloostrov Sao Lourenco připomíná po většinu roku polopoušť. Vedra se nebojte, vítr od Atlantiku Vás dostatečně zchladí a také nezapomeňte si přibalit plavky, budete mít možnost se cestou i vykoupat. Je to příjemná kontrastní změna, oproti cest okolo levád, s bujarou zelenou vegetací. Po cestě zpět opět doporučujeme koupání nebo alespoň svlažení nohou na pláži s černým vulkanickým pískem, Prainha. V plážovém baru ochutnejte i místní specialitu – nápoj Poncha – vyrobený ze silné pálenky z cukrové třtiny, z medu a čerstvě vylisované citronové šťávy. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5
Lombada da Ponta do Sol (s, v)

Dnešní okružní cesta ve výšinách půvabného údolí říčky Ribeira da Ponta do Sol Vás povede nejen podél levád a tunely, ale také dorazíte pod vodopád, za kterým ve skále projdete vytesanou stezkou. Po krásné procházce se stavíte na pláži v městečku Ponta do Sol. V odpoledních hodinách se vydáte do Porto Moniz, městečka na břehu Atlantiku, kde je skvělé koupáni v lávových bazénech. Odtud se přes náhorní plošinu Paúl da Serra, jedinou rovinu na Madeiře, vydáte zpět do hotelu. Večeře a nocleh v hotelu.

6
Přelet Funchal – Ponta Delgada (s)

Po snídani se se zabalenými kufry můžete ještě vydat na jednu z kratších túr podél levád nebo sjet na jednu z pláží, dle času odletu Vašeho letadla dále, na ostrov Sao Miguel. Nakupte poslední suvenýru, udělejte poslední fotky a rozlučte se s tímto krásným ostrovem. Na letišti odevzdáte automobil a pokračujete na Azorské ostrovy. Zástupce autopůjčovny na Vás bude čekat na letišti s klíči od auta. Vyzvednete si jej a vydáte se na cestu do Vašeho hotelu, který je vzdálen asi 15 km od letiště. Zbytek dne strávíte dle vlastního uvážení.

Noc ve 4* hotelu, vč. bufetové snídaně.

7
Sete Cidades, Ponta da Ferraria (s)

Po snídani pojedete do Sete Cidades, místa, které je proslulé dvojitým jezerem nacházejícím se v kráteru masivní sopky. Překvapující je, že i přes propojení obou jezer voda v jednom z nich je modrá a v druhém zelená. Na zpáteční cestě se můžete zastavit na vyhlídce Ponta da Ferraria, která ukrývá unikát. Dole pod ní se můžete vykoupat v opravdu teplém Atlantickém oceánu. Je tu přírodní koupaliště, a do oceánu z pod kamenů proudí horký pramen, takže oceán je zde (hlavně při odlivu) příjemně teplý. Na zpáteční cestě se ještě můžete projít hlavním městem, Ponta Delgadou a dát si vynikajícího tuňáka nebo hovězí steak k večeři. Zbytek dne můžete relaxovat v hotelovém krytém nebo venkovním bazénu. Noc v hotelu.

Od nás dostanete podrobný popis ostrova a tras, stejně jako výpis těch nejhezčích míst, to vše v českém jazyce.

8
Caldeira Velha a Lagoa Fogo

Dnes, když bude přát slunečné počasí, můžete vyrazit směrem Caldeira Velha. Po cestě se jistě rádi zastavíte ve městečku Ribeira Grande. Je to velmi pěkné město, kde můžete také zdarma navštívit místní likérku a koupit zde typickou ananasovou pálenku. Pak zamíříte dále do hor, po točité cestě až dojedete ke Caldeira Velha. Zaparkujete auto a pěknou pěší cestou se vydáte mezi stromy a velkým množstvím rostlin a květin k obří louži s vroucí, bublající vodou. Ale to není ještě vše. Když pokračujete pár metrů dále, dojdete k malému jezírku, které vzniklo přehrazením potůčku. Do jezírka padá menší, teplý termální vodopád. Nezapomeňte si dnes tedy vzít plavky! Caldeira Velha je pěkné malebné místo pro piknik, koupel v teplé vodě, nebo jen pouhou procházku krásnou přírodou. Pokud budete pokračovat autem dále do hor, dostanete se k Lagoa Fogo (Ohnivému jezeru). Můžete si buď vychutnat krásný výhled z vrcholu hor, nebo sestoupit k jezeru. Vášniví turisté mohou jezera obejít kolem dokola. Návrat do hotelu. Nocleh v hotelu.

9
Pozorování velryb a delfínů, Ponta Formoso (s)

Na Azorech byste neměli minou šanci vyjet si za pozorováním velryb a delfínů. Ti, kteří se nebojí, mohou s delfíny i plavat. Existuje spousta agentur poskytující tyto výlety. Najdete je přímo na nábřeží v Ponta Delgadě. Když se vrátíte po 2–4 hodinách zpět na pevnou zem, vezměte to zpět do hotelu přes Porto Formoso. Zde zdarma navštívíte čajovou továrnu a plantáže, kde Vám nejen vysvětlí, jak se na Azorské ostrovy čaj dostal, ale i názorně ukážou, jak se zpracovává. Navrch dostanete i šálek na ochutnání a můžete si koupit suvenýry domů. Vždyť se jedná o jediné čajové plantáže v Evropě! Návrat a nocleh v hotelu.

Výlet na velryby je fakultativní.

10
Furnas (s)

Čeká Vás další den v nádherném místě. Pojedete do Furnas. Místa, kde se vaří v horké sopečné půdě známé azorské Cozido. Je to směs dušeného masa (vepřové, kuřecí, hovězí, klobásy) a zeleniny (špenát, mrkev, sladké brambory, zelí). Okořeněné ingredience se na 12 hodin ponoří ve velkém hrnci do díry v podzemí. Co tak jej zkusit v přilehlém stejnojmenném městečku? Nezapomeňte ochutnat vína Azorských ostrovů. Návrat zpět do hotelu. Nocleh v hotelu.

11
Volný den (s)

Je to Váš poslední celý den na San Migueli. Můžete navštívit ananasové plantáže ve Faja de Baixo, vykoupat se na pláži s černým sopečným pískem Moinhos nebo navštívit malebný kostelík nad městečkem Ribeira Seca s výhledem na sopečný ostrov. Nebo jste neměli čas řádně využít hotelového bazénu a wellness? Užijte si poslední den v zeleném ráji dle libosti. Nocleh v hotelu.

12
Odlet domů z Ponta Delgady (s)

Je čas odjet na letiště, vrátit auto a chytit svůj let na starý kontinent.

MAPA ZÁJEZDU

1,2,3,4,5

Madeira

6,7,8,9,10,11

Azory

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Všechny letenky dle programu
Praha – Funchal, Funchal – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Praha
Ubytování na všechny noci 3-4* hotely
3* hotel Encumeada na Madeiře s polopenzí, 4* hotel Vale do Navio na Azorech se snídaní.
Pronájem auta na Azorech i Madeiře
2 x pronájem auta dle programu, klimatizace, připojištění.
Výlety dle programu
Manuál cesty a výletů
Podrobný popis cesty, kudy jet, kam se podívat, jaké jsou nej treky, osobní tipy.
Strava dle programu
Polopenze na Madeiře a snídaně na Azorech.
Česká asistenční linka 24/7
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platí se dle spotřeby na místě.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Rádi nabídneme za příplatek.

Zájezd rádi zkrátíme nebo prodloužíme.

Pozor na svátky či hlavní prázdniny, cena je vyšší a je potřeba objednávat s dostatečným předstihem.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×