Evropa

Portugalské perly Azory a Madeira

Individuální
12 dní
od 39 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznávání krás Azorských ostrovů a Madeiry v jednom zájezdu

  • aktivnější program – výlety po zdejší nádherné přírodě

  • skvělé procházky a výhledy na okolní oceán i zdejší sopečnou krajinu

  • bohatá subtropická příroda přímo vyzývající k objevování

  • koupání a pláže s černým vulkanickým pískem

  • možnost plavby za pozorováním delfínů a velryb

  • skvělá místní kuchyně a vína

POPIS ZÁJEZDU

Azorské ostrovy, „místo kde se tvoří počasí“, daleko v Atlantském oceánu. Toto portugalské souostroví je jedním z mála dosud nedotčených přírodních rájů na světě. Rozmanitá scenérie největšího ostrova Sao Miguel je příjemným cílem pro návštěvu tohoto krásného koutu světa. Čekají na Vás nádherná jezera, písečné pláže, hornatá zelená krajina, pláně s pasoucím se skotem a všudypřítomný modravý oceán. Můžete vyrazit na pěší túru, vykoupat se v termálních vodách či ochutnat místní specialitu cozido – pokrm vařený přímo v horké sopečné půdě.

Madeira, nazývaná také „ostrov věčného jara“ nebo „zelená perla Atlantiku“, je malý svět sám pro sebe. Ostrov plný zeleně je ideálním místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které lze vybírat podle náročnosti. Díky tzv. levádám, zavlažovacím kanálům, získala Madeira unikátní síť cest v jinak nedostupném terénu. Odměnou všech výletů jsou nezapomenutelné výhledy, které Vám odhalí krásy tohoto ostrova. Když se nohy unaví, nabízí se další možnosti trávení volného času – ať už se jedná o koupání v Atlantiku, návštěvy botanických zahrad, nebo ochutnávky místního vína. Krásy Azorů a Madeiry již čekají!

Destinace:

Azory (Sao Miguel) a Madeira, Portugalsko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Pláže
Národní parky
Památky
Zvířata
1
Praha – Madeira

Přelet na Madeiru (přímo, nebo s přestupem v Lisabonu dle letového řádu). Po příletu do Funchalu vyzvednutí zajištěného auta a přesun do hotelu v centru města. Dle času příletu možnost poznávání krás hlavního města ostrova, nebo pouze odpočinek po dlouhé cestě.

Konkrétní letový řád dle dostupnosti a cen letů v daném termínu.

2
Funchal, Madeira

Návštěva hlavního města ostrva Funchalu, katedrála Monte s možností sjet dolů do města stylově – na saních řízeních zkušenými „řidiči“ (fakultativně), prohlídka ovocného trhu s bohatou nabídkou zdejších plodů a květů.

Odpoledne například návštěva nádherného údolí Curral das Freiras (Údolí jeptišek), zasazeného v kouzelné hornaté krajině.

Další možností je nejvýchodnější cíp ostrova – poloostrov Sao Lourenco, jež připomíná po většinu roku polopoušť. Vedra se nebojte, vítr od Atlantiku Vás dostatečně zchladí. Po cestě zpět doporučujeme koupání nebo alespoň svlažení nohou na pláži s černým vulkanickým pískem, a v plážovém baru ochutnejte i místní specialitu – nápoj poncha, vyrobený ze silné pálenky z cukrové třtiny, medu a čerstvě vylisované citronové šťávy.

Pořadí návštěv během poznávací části je možné libovolně kombinovat, záleží především na počasí, zejména při aktivním poznávání ostrova.

3
Levada Caldeirao Verde, Levada do Inferno

Po snídani se vydáte, dle námi poskytnutého manuálu, podél levády do Zeleného kotle. Za tisíce let zde voda vytvořila nejen hluboké soutěsky, ale má na svědomí i stále zelenou bujnou vegetaci připomínající džungli. Převýšení je zanedbatelné a na konci cesty můžete ještě pokračovat dále na Caldeirao do Inferno, cestou do Pekelného kotle. Návrat do hotelu, nocleh.

4
Trek z Pico de Arieiro na Pico Ruivo

Po snídani se při příznivém počasí vydáte automobilem na Pico Arieiro (1818 m n.m.) a odtud pěšky k nejvyššímu vrcholu ostrova, Pico Ruivo (1862 m n.m). Tato mimořádná vysokohorská hřebenová túra spojuje nejvyšší hory Madeiry, přičemž překonáte převýšení 750 m při výstupu i při sestupu. Cesta je velmi pěkně upravená, budete překonávat i schody a projdete několik tunelů. Cestou z túry se můžete zastavit u pstružích sádek v Ribeiro Frio nebo na pláži v Machico. Návrat do hotelu, nocleh.

5
Lombada da Ponta do Sol

Dnešní okružní cesta ve výšinách půvabného údolí říčky Ribeira da Ponta do Sol Vás povede nejen podél levád a tunely, ale také dorazíte pod vodopád, za kterým ve skále projdete vytesanou stezkou. Po krásné procházce se stavíte na pláži v městečku Ponta do Sol. V odpoledních hodinách se vydáte do Porto Moniz, městečka na břehu Atlantiku, kde je skvělé koupáni v lávových bazénech. Odtud se přes náhorní plošinu Paúl da Serra, jedinou rovinu na Madeiře, vydáte zpět do hotelu.

6
Funchal – Ponta Delgada

Zbývající program na Madeiře dle konkrétního času letu dále, na ostrov Sao Miguel. Možnost nákupů posledních suvenýrů a rozloučení s tímto krásným ostrovem. Na letišti vrácení automobilu a pokračování na Azorské ostrovy. Vyzvednutí auta a pokračování do hotelu. Zbytek dne volno, případně návštěva města Ponta Delgada, dle časových možností.

7
Sete Cidades, Ponta da Ferraria

Po snídani pojedete do Sete Cidades, místa, které je proslulé dvojitým jezerem nacházejícím se v kráteru masivní sopky. Překvapující je, že i přes propojení obou jezer voda v jednom z nich je modrá a v druhém zelená. Na zpáteční cestě se můžete zastavit na vyhlídce Ponta da Ferraria, která ukrývá unikát. Dole pod ní se můžete vykoupat v opravdu teplém Atlantickém oceánu. Je tu přírodní koupaliště, a do oceánu z pod kamenů proudí horký pramen, takže oceán je zde (hlavně při odlivu) příjemně teplý. Na zpáteční cestě se ještě můžete projít hlavním městem, Ponta Delgadou a dát si vynikajícího tuňáka nebo hovězí steak k večeři. Zbytek dne můžete relaxovat v hotelovém krytém nebo venkovním bazénu. Noc v hotelu.

Od nás dostanete podrobný popis ostrova a tras, stejně jako výpis těch nejhezčích míst, to vše v českém jazyce.

8
Caldeira Velha a Lagoa Fogo

Dnes, když bude přát slunečné počasí, můžete vyrazit směrem Caldeira Velha. Po cestě se jistě rádi zastavíte ve městečku Ribeira Grande. Je to velmi pěkné město, kde můžete také zdarma navštívit místní likérku a koupit zde typickou ananasovou pálenku. Pak zamíříte dále do hor, po točité cestě až dojedete ke Caldeira Velha. Zaparkujete auto a pěknou pěší cestou se vydáte mezi stromy a velkým množstvím rostlin a květin k obří louži s vroucí, bublající vodou. Ale to není ještě vše. Když pokračujete pár metrů dále, dojdete k malému jezírku, které vzniklo přehrazením potůčku. Do jezírka padá menší, teplý termální vodopád. Nezapomeňte si dnes tedy vzít plavky! Caldeira Velha je pěkné malebné místo pro piknik, koupel v teplé vodě, nebo jen pouhou procházku krásnou přírodou. Pokud budete pokračovat autem dále do hor, dostanete se k Lagoa Fogo (Ohnivému jezeru). Můžete si buď vychutnat krásný výhled z vrcholu hor, nebo sestoupit k jezeru. Vášniví turisté mohou jezera obejít kolem dokola. Návrat do hotelu, nocleh.

9
Pozorování velryb a delfínů, Ponta Formoso

Na Azorech byste neměli minout šanci vyjet si za pozorováním velryb a delfínů. Ti, kteří se nebojí, mohou s delfíny i plavat. Existuje řada agentur poskytující tyto výlety. Když se vrátíte po 2–4 hodinách zpět na pevnou zem, vezměte to zpět do hotelu přes Porto Formoso. Zde zdarma navštívíte čajovou továrnu a plantáže, kde Vám nejen vysvětlí, jak se na Azorské ostrovy čaj dostal, ale i názorně ukážou, jak se zpracovává. Navíc dostanete i šálek na ochutnání a můžete si koupit suvenýry domů. Vždyť se jedná o jediné čajové plantáže v Evropě! Návrat a nocleh v hotelu.

Výlet na velryby je fakultativní.

10
Furnas

Čeká Vás další den v nádherném místě. Pojedete do Furnas, místa kde se vaří v horké sopečné půdě známé azorské cozido. Jedná se o směs dušeného masa (vepřové, kuřecí, hovězí, klobásy) a zeleniny (špenát, mrkev, sladké brambory, zelí). Okořeněné ingredience se na 12 hodin ponoří ve velkém hrnci do díry v podzemí. Co tak jej zkusit v přilehlém stejnojmenném městečku? Nezapomeňte také ochutnat vína Azorských ostrovů. Zbytek dne volno, relax.

11
Sao Miguel

Váš poslední celý den na ostrově San Miguel. Můžete navštívit ananasové plantáže ve Faja de Baixo, vykoupat se na pláži s černým sopečným pískem Moinhos nebo navštívit malebný kostelík nad městečkem Ribeira Seca s výhledem na sopečný ostrov. Nebo jste neměli čas řádně využít hotelového bazénu a wellness? Užijte si poslední den v zeleném ráji dle libosti!

12
Ponta Delgada – Praha

Je čas odjet na letiště, vrátit auto a chytit svůj let na starý kontinent. Kam vyrazíte příště?

MAPA ZÁJEZDU

1,2,3,4,5

Madeira

6,7,8,9,10,11

Azory

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Všechny letenky dle programu
Praha – Funchal, Funchal – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Praha
Ubytování
11x ubytování ve 3* hotelu se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Pronájem auta na Azorech i Madeiře
Pronájem auta nižší střední třídy po celou dobu programu
Manuál cesty a výletů
Podrobný popis cesty, kudy jet, kam se podívat, jaké jsou nej treky, osobní tipy.
Česká asistenční linka 24/7
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platí se dle spotřeby na místě.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Rádi nabídneme za příplatek.
Ubytování vyššího standardu
Možnost ubytování ve 4* nebo 5*, vyžádejte si konkrétní nabídku
Lepší auto
Auta vyšší třídy na vyžádání
Polopenze
Možnost stravování formou polopenze, ceny dle konkrétního hotelu

Zájezd rádi zkrátíme nebo prodloužíme.

Pozor na svátky či hlavní prázdniny, cena je vyšší a je potřeba objednávat s dostatečným předstihem. Cena v této době (Azory – většina léta, Madeira především Květinové slavnosti) bývá výrazně vyšší a výběr hotelů omezen.

 

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×