Jižní Afrika

Krásy Angoly s ČP

CZ průvodce
12 dní
69 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • prakticky neobjevená, velmi málo navštěvovaná Afrika

  • příjemná kombinace poznávání a odpočinku u moře

  • krásné koloniální stavby, safari, majestátní vodopády

  • malá skupina 6 – 16 osob, umožňující komfortní poznávání

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Když se řekne Angola, většině z nás se vybaví dlouhá angolská občanská válka. Představovat si tuto málo objevenou africkou zemi jako neutěšenou zničenou zemi ale může jen těžko být dál od reality. Angola, to jsou krásně udržované koloniální stavby, krásná příroda, mohutné vodopády, pěkné pláže, nebo také Luanda – překvapivě jedno z nejdražších měst na světě. Zaujme i zajímavý mix portugalsko-africké kultury, pohostinnost místních obyvatel a především doposud minimální počty návštěvníků. Vaše putování po této zajímavé africké zemi zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty. Pokud hledáte velmi zajímavou a opravdu autentickou Afriku, pak pro Vás Angola bude určitě to pravé!

Destinace:

Luanda – Malanje – Vodopády Kalandula – NP Kissama – Cabo Ledo

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Pláže
Národní parky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Luanda

Odlet do Angoly dle konkrétního letového řádu.

2
Luanda

Vítejte v Angole! Po vyřízení nezbytných formalit pokračování do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě. Odpoledne Vás čeká první návštěva Luandy a jejích zajímavosti – starobylá pevnost Fortaleza de Sao Miguel (UNESCO), zajímavý noční trh, ruch každodenního angolského života.

3
Luanda

Další den v angolském hlavním městě – propastný kontrast mezi okázalou nádherou moderních honosných budova a chudobou méně šťastných Angolanů. Zajímavé koloniální stavby, majestátní mauzoleum postavené na počest prvního prezidenta země, zajímavá muzea. Večer pro neznavené známá třída Kizomba na Rua, proslavená mimo jiné tancem kizomba.

4
Luanda

Čas si trochu odpočinout a vychutnat si zdejší pláže – celodenní výlet na ostrov Mussulo. Možnost koupání, vodních sportů, relaxace a vychutnávání si zdejší poklidné atmosféry. Návrat do Luandy v podvečerních hodinách, nocleh.

5
Luanda – Malanje

Čas poznat i jinou tvář Angoly, než tu okázalou, městskou. Přejezd na východ, do města Malanje, centra stejnojmenné oblasti. Návštěva mohutných vodopádů Kalandula – s výškou až 105 m a šířkou 400 m se jedná o druhé největší vodopády v Africe.

6
Malanje – Luanda

Ranní prohlídka města Malanje, poté výlet k zajímavým skalním útvarům Pungo Andongo. Návrat do Luandy v podvečerních hodinách, nocleh.

7
Luanda – Cabo Ledo

Dopolední Luanda a opět další z jejích mnoha tváří – čeká Vás prohlídka muzea otrokářství (i Angola byla jednou ze zemí, odkud mířily lodě z otroky do Ameriky) a přilehlé kaple kde byli otroci před dlouhou a nebezpečnou plavbou křtěni. Poté návštěva nádherné krajiny u Miradouro da Lua a safari v NP Kissama. Nocleh u moře, v letovisku Cabo Ledo.

8
Cabo Ledo

Odpočinkový den na krásných plážích oblasti Cabo Ledo. Relax, možnost surfování a rybolovu, dlouhé západy slunce.

9
Cabo Ledo

Další den určený lenošení na pláži. Pro aktivnější povahy možnost fakultativního výletu na pláž Sangano, pozorování každodenního života rybářů…

10
Cabo Ledo – Luanda

Dopoledne ještě poslední volno na pláži, poté přesun zpět do Luandy. Cestou na hotel zastávka na místních trzích, možnost nákupu suvenýrů, koření a dalších dárků. Nocleh v Luandě.

11
Luanda – Praha/Vídeň (S)

Poslední den v Angole, ale ani dnes nebudete zahálet! Čeká Vás výlet na pláž Praia de Sao Tiago s jejím „pohřebištěm lodí“. V průběhu let se zde vedle vraků ztroskotaných lodí nashromáždila i řada vysloužilých lodí, které sem poslaly lodní k poslednímu odpočinku…i to je Afrika. Dnes tento lodní hřbitov nabízí úžasný pohled, zajímavý nejen pro fotografy. Poté návrat do Luandy, přesun na letiště a odlet dle daného letového řádu.

12
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-4

Luanda

4

Ilha de Mussulo

4

Luanda

5

Malanje

5

Quedas de Calandula

6

Luanda

7

Miradouro da Lua

7

Parque Nacional da Kissama

7-9

Cabo Ledo

10-11

Luanda

11

Praia de Sao Tiago

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Luanda– Praha
Ubytování
9x nocleh v hotelech a penzionech se snídaní vlastním sociálním zařízením
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Pojištění
Cestovní pojištění a připojištění storna Vám rádi zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 13500 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 06 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

„Africké ženy“ – Fosseyová, Adamsonová, Goodallová

I krátké cesty mnohdy mohou dopadnout jinak, než podle původního plánu. Návštěvník země zde nechá srdce a buď se sem pravidelně vrací,...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Krásy černého kontinentu – země jižní Afriky

Afrika je kontinent, který se může pyšnit obrovskou pestrostí jak přírodní, tak i kulturní a její dokonalé poznání by mohlo trvat celý...
ČÍST ČLÁNEK
Libor Weiser
průvodce
Libor Weiser

 

Jaké jsou Tvoje cestovatelské zkušenosti?

Cestovat jsem začal už hned po střední škole, kdy jsem projel celou Evropu. Ve škole mě právě nejvíce bavily předměty zeměpis, historie a cizí jazyky. Proto jsem opustil dobře placené místo v korporátu a odjel do Anglie na 4 roky, abych se zdokonalil v jazyce a nabral životní zkušenosti ze zahraničí. Zde v této multikulturní společnosti jsem si udělal přátelé z celého světa a kontinentů, které jsem pak v jejich zemi navštěvoval na jejich pozvání (Mexiko, Namibie, Angola, Nigerie, Seychely, Singapur, Hongkong, Taiwan, Filipíny,…) Po získání certifikátu z angličtiny jsem se chtěl zdokonalit i v němčině a odjel jsem studovat do Německa, také na 4 roky. Poté do Mexika, studovat španělštinu a poté do Hongkongu studovat čínštinu. Destinací, kterou jsem si nejvíce oblíbil, je Latinská Ameriku…pro její kulturu, jazyk, pestrou kuchyni s čerstvým ovocem a zeleninou a také tanec – salsu, bachatu a tango, které také všechny tancuji.   

Oblíbená země a proč?

Rád také cestuji do exotických zemí sám, protože člověk je pak více všímavý a otevřený navazovat nová přátelství s místními. Procestoval jsem tahle zcela sám velký kus Asie, Latinské Ameriky a všechny země jižní Afriky. Z afrických zemí je opravdu skrytým diamantem právě Angola, která byla po mnoho let turistům zapovězena. Pro mě jako tanečníka je i zajímavé, že z Angoly se po opětovném otevření hranic velmi rychle rozšířil jejich národní tanec semba/kizomba do Evropy a USA. Zde pronikl snad do všech tanečních klubů a je čím dál populárnější.  

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Dva roky jsem žil a působil v Ománu jako průvodce pro německy, španělsky a anglicky mluvící turisty. Neplánovaně jsem také uvíznul na půl roku v Dubaji během první covidové vlny, což jsem důkladně využil k procestování všech sedmi emirátů.  

V současné době provázím mimo jiné Mexiko, Guatemalu, Kostariku, všechny státy jižní Afriky, Omán, Malajsii, Singapur, Taiwan, Macao, Hongkong a Čínu. 

Co děláš, když zrovna nejsi na cestách?

Kromě průvodcování, se profesně zabývám digitálním marketingem, překlady a soukromou výuku cizích jazyků. Jazyky jsou jedny z mých zálib, aktivně používám angličtinu, němčinu, španělštinu, portugalštinu, ruštinu a částečně čínštinu.  

K dalším mým koníčkům vedle cestování patří latinské a africké tance, sport – hlavně tenis a běh, wellness, a v neposlední řadě také alternativní léčení. 

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×