Afrika

Namibie Velký okruh s ČP

CZ průvodce
16 dní
76 990 czk
TERMÍN
28.05.–12.06.2021
TYP ZÁJEZDU
Přírodní
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

  • příjemná kombinace poznávání přírody, místních pamětihodností a etnik

  • nejkrásnější místa Namibie

  • nejvyšší duny světa a největší kaňon v Africe

  • návštěva pouštních oblastí a NP parku Etosha, nabízející velmi odlišný zážitek

  • malá skupina 8 – 16 osob, umožňující komfortní poznávání

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Namibie – černá perla jihozápadní Afriky. Země obrovské přírodní krásy a dodnes jedno z relativně málo navštěvovaných a také velmi řídce osídlených míst naší planety. Nejen díky tomu si Namibie uchovává svůj šarm místa stojícího mimo masový turismus. Tato vyprahlá země nastavuje návštěvníkovi svou drsnou, ale krásnou tvář – oranžové duny tyčící se osaměle k nebi, hluboké kaňony, divoká pobřeží a chátrající osady uprostřed nehostinné divočiny. A v noci obloha s myriádami hvězd. Navzdory téměř století od ochodu německých kolonistů si města mnohdy udržují ducha svých stavitelů, ať už se jedná o metropoli Windhoek, nebo menší elegantní Swakopmund. Německý vliv se objevuje i v místní kuchyni, kdy si tisíce kilometrů od domova je možné si pochutnat na vídeňském řízku a vychlazeném pivu. To vše a mnohem víc je Namibie – země velmi africká a zároveň evropská, divoká ale i civilizovaná.

Během této cesty si vychutnáte ta nejhezčí místa Namibie a poznáte krásy této fascinující země. Vaše putování po Namibii zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty.

Destinace:

Windhoek – Kalahari – Sossusvlei – Swakopmund – Damarland – NP Etosha

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Památky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Windhoek

Odlet do Namibie dle konkrétního letového řádu.

2
Windhoek

Vítejte v Namibii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání lehký program v hlavním městě Namibie. Prohlídka největších zajímavostí města dodnes vykazujícího svůj původně německý charakter, poté transfer na hotel a odpočinek po dlouhé cestě.

3
Windhoek – region Kalahari

Přejezd na jih do Kalahari, často označované jako poušť, ač se ve skutečnosti jedná o suchou savanu. Oblast u Kalahari Bay ale opravdu je největší spojitá písečná oblast na světě a navzdory suchému klimatu zde žije množství zajímavých zvířat – antilop, surikat a dalších. Poznávání tohoto krásného místa s elegantními dunami a romantickými západy slunce.

4
Kalahari – oblast Fish River Canyon

Pokračování do oblasti kaňonu řeky Fish River a největší „trháky“ – unikátní skalní formace u Giants Playground a ikonický les aloe rozsochatých u „toulcového lesa“ (Quiver Tree Forest). Místní obyvatelé vyrábějí z větví toulce na šípy a věří v blahodárnou moc těchto stromů, z nichž některé jsou 200-300 let staré.

5
Fish River Canyon

Návštěva kaňonu řeky Fish River – po americkém Grand Canyonu největšího kaňonu světa. Působení vody zde vymlelo rokli až 549 m hlubokou, poskytující fascinující pohled do hlubin tohoto nádherného zázraku přírody.

6
Fish River Canyon – Sossusvlei

Přejezd zpět na sever, do oblasti nádherných dun tyčících se z rovinaté solné pánve u Sossusvlei.

7
Sossusvlei

Brzký start do nového dne, odměněný hrou světel na oranžovočervených dunách, mnohdy až 300 m vysokých – nejvyšších dunách na světě. Procházka roklí kaňonu Sesriem, při dobrém počasí s možností koupání ve zdejším přírodním bazénu.

8
Sossuvlei – Swakopmund

Pokračování na západ k moři, do města Swakopmund, v minulosti hlavního německého přístavu v západní Africe, a prohlídka hlavních zajímavých míst. Swakopmund si dodnes uchovává charakter velmi odlehlého místa uprostřed nehostinné divočiny.

9
Swakopmund

Výlet do zálivu Walvis Bay na pobřeží Atlantiku – místo známé množstvím fauny – pelikáni, plameňáci, s trochou štěstí možnost pozorovat i delfíny, kosatky a tuleně během plavby podél pobřeží.

10
Swakopmund – oblast Damaraland

Přejezd do pouštní oblasti Damaraland, ve 20. století jednoho z deseti tzv. bantustanů – oblastí vyčleněných apartheidem dle etnického klíče pro černé obyvatelstvo, toto uspořádání bylo zrušeno až roku 1989.

11
Damaraland

Výlet do vesnice kmene Himba, unikátní pastevecké kultury velmi fotogenického etnika – zejména typické účesy himbských žen.

12
Damaraland – oblast NP Etosha

Pokračování do NP Etosha, známého množstvím zvěře – mezi významné obyvatele patří například nosorožci, lvi, žirafy či vzácné endemitní impaly černé. Safari v parku s pozorováním zvěře.

13
NP Etosha

Celodenní poznávání krás tohoto namibijského parku, jednoho z největších parků v Africe.

14
Etosha – Windhoek

Návrat zpět do hlavního města, cestou zastávka na místním trhu ve městě Okahandja s možností nákupů zajímavých suvenýrů. Okahandja byla významným místem pro etnikum Hararů, sídlem velkých náčelníků tohoto lidu.

15
Windhoek – Praha/Vídeň

Volno s možností posledních nákupů. Odlet dle letového řádu zpět do Evropy.

16
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Windhoek

3

Region Kalahari

4,5

Fish River Canyon

6,7

Sossusvlei

8,9

Swakopmund

10,11

Damaraland

12,13

NP Etosha

14,15

Windhoek

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Windhoek – Praha
Ubytování
13x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Víza
Zajišťují se na velvyslanectví v Berlíně (80 EUR/os.)
Víza
Zajišťují se na velvyslanectví v Berlíně, možnost zajistit (cena 80 EUR/os. + nezbytné náklady)
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 5490 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu ZAR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy černého kontinentu – země jižní Afriky

Afrika je kontinent, který se může pyšnit obrovskou pestrostí jak přírodní, tak i kulturní a její dokonalé poznání by mohlo trvat celý...
ČÍST ČLÁNEK

Nejzajímavější národy jižní Afriky

Afrika byla během své historie nemilosrdně drancována, prakticky celá kolonizována a později rozdělena bez ohledu na původní etnické...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×