Východní Afrika

To nejlepší z přírody Ugandy a Rwandy

AJ průvodce
12 dní
od 108 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • cesta zaměřená na poznávání přírody a návštěvy národních parků

  • nejkrásnější přírodní místa Ugandy a Rwandy

  • možnost vyrazit za unikátními horskými gorilami

  • cesta nabitá setkáváním s místní exotickou faunou

  • příjemné poznávání Afriky z pohodlí hotelů a lodge slušné střední kategorie

POPIS ZÁJEZDU

Pro milovníky přírody jsme připravili pravou lahůdku – kombinaci dvou nádherných afrických zemí, Ugandy a Rwandy. Ugandu Winston Churchill kdysi označil za perlu Afriky a pro mnohé milovníky Afriky a zejména divoké fauny představuje Uganda tu „nej“ destinaci ze všech. Rwanda je pak někdy pro svůj hornatý povrch také označovaná jako Švýcarsko Afriky. Bohatost přírody obou zemí je fantastická – travnaté savany, nížinné i horské pralesy, čajové plantáže, jezera, nádherná vulkanická krajina…výčet by mohl dlouho pokračovat. A kromě toho také antilopy, sloni, hroši a krokodýli, četné druhy opic, nespočet druhů ptactva, šimpanzi…a pravý vrchol každé cesty – unikátní horské gorily. Výlet za těmito majestátními zvířaty je jeden z nejsilnějších zážitků, které lze v Africe prožít. Během této zážitky nabité cesty navštívíte ty nejlepší parky, které obě tyto fascinující země nabízejí a poznáte dechberoucí krásu obou těchto perel Afriky.

Destinace:

Entebbe – NP Kibale Forest – NP Queen Elizabeth – NP Bwindi – NP Volcanoes – Lake Kivu – Kigali

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
1
Praha/Vídeň – Entebbe

Odlet do Ugandy dle konkrétního letového řádu.

2
Entebbe – Kampala

Vítejte v Ugandě! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a pokračování do ugandského hlavního města Kampaly (cca 1h cesty), malebně umístěného na břehu Viktoriina jezera. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3
Entebbe – Fort Portal

Přejezd k NP Kibale Forest do Fort Portal – centru tradičního domorodého království Toro a během britské nadvlády jejich významného opěrného bodu v Ugandě. Připomínkou přítomnosti Britů jsou dodnes malebné čajové plantáže v okolí města. Dojezd do ubytování v odpoledních hodinách, odpočinek.

4
NP Kibale Forest – NP Queen Elizabeth

Ranní výlet do NP Kibale Forest, jedny z nejkrásnějších pralesních scenérií v celé Ugandě. Národní park je domovem obrovského množství druhů fauny, mezi nimi i 13 druhů opic a také šimpanzů. S trochou štěstí možnost setkání s těmito zajímavými lidoopy. Odpoledne pokračování do NP Queen Elizabeth, krajina zahrnující hned několik různých biotopů – od savan, přes močály po nížinný prales. Krátké safari během přejezdu do ubytování.

5
NP Queen Elizabeth

Poznávání krás tohoto unikátního parku. Savany se lvy, hyenami, slony a dalšími zvířaty. Mokřady plné hrochů a vodního ptactva, poznávané zblízka během lodní projížďky. Pralesy s mnoha druhy opic.

6
NP Queen Elizabeth – NP Bwindi

Pokračování do dalšího národního parku, pravé perly mezi ostatními chráněnými územími, NP Bwindi (v místním jazyce znamenající „neproniknutelný“, UNESCO). Tento unikátní národní park patří mezi regiony s obrovskou biodiverzitou, jednou z nejvyšších na Zemi. Především je ale domovem ohrožených horských goril, kterých žije na světě už pouhých cca tisíc kusů. Vedle těchto vzácných lidoopů se park může pyšnit i mnoha dalšími druhy exotických zvířat – možnost pozorovat některé z nich během krátkého safari.

7
NP Bwindi

Poznávání bohatosti zdejší nádherné přírody – se zkušeným průvodcem během treků v okolí ubytování. Pro zájemce fakultativně možnost vyrazit za horskými gorilami, trek trvající 2–6 hodin (dle vzdálenosti ke gorilám) patří mezi dechberoucí zážitky.

Permit pro výlet za gorilami se musí rezervovat velice dlouho dopředu, protože přístup ke gorilám je velmi omezen. Po zakoupení je permit nevratný. Výletníci za gorilami musejí být starší 15 let.

8
NP Bwindi – NP Volcanoes

Překročení hranic do Rwandy a pokračování do dalšího ze skvělých parků, NP Volcanoes. Již cesta sem poskytuje příjemný pohled na pomalu stoupající krajinu. V případě dobrého počasí krásný pohled na vulkanické vrcholy, jež daly tomuto parku jeho jméno. Odpoledne volno, případně možnost poznávat nedaleké městečko, Ruhengeri.

9
NP Volcanoes – jezero Kivu

Dopoledne volno s možností odpočinku v příjemném horském prostředí národního parku, případně s výběrem dalších aktivit (fakultativně). Odpoledne sjezd do nížin a pokračování k jezeru Kivu, jednomu z Afrických Velkých jezer.

Možný dopolední program:

1/ trek na Mount Bisoke – výstup se zkušeným průvodcem na vulkanický vrchol hory Mt. Bisoke (výška 3711, délka treku asi 4–6 hodin), odměněný při dobrém počasí nádherným výhledem na okolní sopečné vrcholy, ale i pohledem na vulkanické jezero v samotném kráteru. Při sestupu možnost procházky bambusovým lesem s občasným pozorováním ohrožených kočkodanů zlatých, případně návštěva hrobu slavné bioložky a odbornice na horské gorily Dian Fosseyové, která byla zabita zde v parku roku 1985.

2/ výlet za horskými gorilami – NP Volcanoes je jedno z pouhých čtyř míst světa, kde se s nimi dá setkat. Po briefingu ze strany zkušených rangerů trek ke gorilám s možností pozorování.

 Permit pro výlet za gorilami se musí rezervovat velice dlouho dopředu, protože přístup ke gorilám je velmi omezen. Po zakoupení je permit nevratný. Výletníci za gorilami musejí být starší 15 let.

10
Jezero Kivu

Den u jezera, které tvoří hranici mezi Rwandou a Demokratickou republikou Kongo. Voda je vzhledem k vulkanickému podkladu mírně slaná a dosahuje hloubky téměř půl kilometru. Návštěva rybářské vesničky u jezera a poznávání života místních obyvatel. Později odpoledne procházka ke konžské hranici.

11
Jezero Kivu – Kigali – Praha/Vídeň

Přejezd do hlavního města Rwandy, před odletem domů návštěva některého z míst spjatých s rwandskou genocidou. Odlet dle konkrétního letového řádu.

12
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Entebbe

2

Kampala

3,4

NP Kibale Forest

4,5,6

NP Queen Elizabeth

6,7,8

NP Bwindi

8,9

NP Volcanoes

9,10,11

Jezero Kivu

11

Kigali

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Entebbe/Kigali – Praha
Ubytování
9x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Stravování
8x oběd a 8x večeře (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Na různých místech mohou být různí průvodci (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu (s výjimkou permitu na gorily)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Veškerá pozemní doprava dle programu
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Víza (Uganda + Rwanda)
Online žádost, 50 + 50 USD/os.
Permit na trek za horskými gorilami (Uganda/Rwanda)
700/1500 USD/os.; nutno objednat velmi dlouho dopředu; přístup ke gorilám povolen osobám od 15 let!
Ubytování vyšší kategorie dle výběru klienta
Hotely vyšší než 3* za příplatek

Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy černého kontinentu – východní Afrika

Keňa Tato krásná země si udržuje postavení turistické velmoci a otvírá svou náruč návštěvníkům po celé dekády. Jedná se o zemi...
ČÍST ČLÁNEK

„Africké ženy“ – Fosseyová, Adamsonová, Goodallová

I krátké cesty mnohdy mohou dopadnout jinak, než podle původního plánu. Návštěvník země zde nechá srdce a buď se sem pravidelně vrací,...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×