Ostrovy Afriky

Seychely pohodově

AJ průvodce
10 dní
od 69 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • dechberoucí krása Seychel nad vodní hladinou i pod ní

  • příjemná kombinace odpočinku a poznání

  • úžasné písčité pláže, lemované palmami

  • nenáročné výlety za místní nádhernou přírodou

  • ubytování v příjemných 3* hotelech

  • cesta v pohodovém tempu, ke kterému Seychely přímo vybízejí

POPIS ZÁJEZDU

Pokud existuje tropický ráj, pak Seychely jsou rozhodně horkým kandidátem na jednoznačného vítěze. Souostroví s typickými hornatými siluetami, pláže a plážičky s tyrkysově modrou vodou a známé palmy s kokosy ve tvaru…elegantního pozadí, jež si tato nádherná země dala dokonce na razítka pasové kontroly. Hlavním důvodem návštěvy je pro většinu příchozích zdejší průzračná voda s bohatým podmořským životem a idylické, možná až poněkud kýčovité pláže obklopené palmami. Seychely ale mohou nabídnout mnohem více, než pláže – jakkoliv skvělé. Pestrá tropická příroda přímo láká k objevování – stálezelené pralesy, romantické vodopády, mnoho druhů ptactva a nádherný podmořský svět plný korálů a pestrobarevných ryb.

Během této pohodové poznávací cesty budete mít možnost vychutnávat si to nejlepší, co zdejší pestrá příroda nabízí. Navštívíte tři hlavní ostrovy – největší ostrov Mahé, nádherný Praslin a odlehlý ostrov La Digue, a poznáte jejich různorodý charakter. Odpočinek na nádherných plážích budou střídat výlety na moře, do města, ale i do tropické džungle. Vzhledem k relativně malým vzdálenostem navíc v pohodovém, neuspěchaném tempu a výlety bude prokládat další odpočinek. Jedná se tak o ideální cestu k načerpání nových sil a pozitivní energie, kterou je toto úžasné souostroví přímo nabité.  Krásy Seychel již čekají!

Destinace:

Seychely, ostrovy Mahé – Praslin – La Digue

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Pláže
Památky
Zvířata
Národní parky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Mahé

Odlet na Seychely dle konkrétního letového řádu.

2
Mahé

Vítejte na Seychelách! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním zástupcem, upřesnění detailů pobytu, poté pokračování do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3
Mahé

Lehký program – půldenní výlet po ostrově Mahé, největším ze všech seychelských ostrovů a přirozeném centru celého souostroví. Návštěva města Victoria, „nejmenšího hlavního města světa“ a prohlídka hlavních zajímavostí – slavné věžní hodiny, místní trh s pestrou nabídkou ovoce, ryb a koření, krásná botanická zahrada, dílny zdejších řemeslníků (zejména zlatníků).

4
Mahé

Celodenní výlet za podmořskou přírodou Seychel. Plavba katamaránem se zastávkou na šnorchlování a pozorování mnoha zdejších druhů ryb a rybek. Oběd na palubě, kuchyně zaměřená na kreolské speciality, které jsou pro Seychely typické. Pokračování na nádherné pláže ostrůvku Moyenne, zde koupání nebo jen odpočinek v tomto malém kousku ráje. Před návratem na pevninu stylové rozloučení skleničkou „petit rum punch des Iles“ – tedy rumového punče.

5
Mahé

Volný den s možností koupání v teplých vodách Indického oceánu, vychutnávání atmosféry tropického ráje. V případě zájmu možnost fakultativních výletů po ostrově Mahé, bližší informace na vyžádání.

6
Mahé – Praslin

Přejezd po zemi a poté trajektem na další z ostrovů Seychel, Praslin, známý svou až kýčovitou krásou. Transfer na hotel a zbytek dne volno.

7
Praslin – La Digue – Praslin

Výlet na třetí z ostrovů navštívených během této cesty, pohodový a příjemně „zapadlý“ ostrov La Digue. Přejezd trajektem, vysvětlení hlavních míst k návštěvě a samostatné objevování ostrova ze sedla bicyklu – provoz zde je zcela minimální a rozhodně se zde také neztratíte.

8
Praslin

Celodenní poznávání krás ostrova Praslin – výlet do NP Vallée de Mai (UNESCO, nejmenší přírodní lokalita na tomto seznamu) s jednou nejznámějších pláží světa, Anse Lazio. Zdejší primární les je domovem mnoha druhů ptactva, a proslulý především palmami „coco-de-mer“ (lodoicea seychelská) s kokosy ve tvaru ženského lůna – symbolem Seychel a největším rostlinným semenem světa.

9
Praslin – Mahé – odlet

Možnost posledního koupání a odpočinku u moře. Dle konkrétního letového řádu návrat na ostrov Mahé, přesun na letitě a odlet domů dle konkrétního letového řádu.

10
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-5

Mahé

6,8

Praslin

7

La Digue

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Mahé – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Služby místního zástupce
Služby místního zástupce při příletu
Místní průvodce
Služby místních anglicky mluvících průvodců v poznávací části programu
Výlety
Všechny výlety a vstupy dle programu v ceně
Stravování
1x oběd během lodního výletu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místnímu personálu
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cca 18.490 Kč/os.
Polopenze
Dle konkrétního hotelu, cena na vyžádání
Fakultativní výlety
Kompletní nabídka na vyžádání, nebo k dispozici na recepci hotelu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy Afriky – ostrovy v Indickém oceánu

Zanzibar Součást Tanzánie (a tedy spíše regionu východní Afriky) a ostrov s úžasnými plážemi. Vedle fantastických pláží z bílého...
ČÍST ČLÁNEK

Seychely – souostroví „erotických“ palem

Lodoicea seychelská, coco de mer, nebo snad „erotická palma“. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Ale kdež…jen je možná neznáte pod těmito...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×