Evropa

Island autem

Individuální
11 dní
od 49 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • neskutečné přírodní scenérie vodopádů, fjordů a ledovcových jezer

  • to vše vlastním tempem a po svém

  • pozorování velryb

  • pozoruhodná fauna, množství zvířat vám na dosah

POPIS ZÁJEZDU

Island je země nejen gejzírů a vulkánů, ale i ledovcových jezer a množství zvířat. Zveme vás na úžasné dobrodružství, které budete tvořit vy sami. S pečlivě zpracovaným manuálem vyrazíte autem a projedete celý ostrov nomen omen. Island je čarokrásný svou přírodou, lidmi i kulturou. Jen se jeďte přesvědčit sami!

Destinace:

Reykjavík, Þingvellir, Geysir, Skógafoss, Jökulsárlón, Seyðisfjörður, Mývatn, Hofsós, Arnarstapi

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Národní parky
Zvířata
Města
1
Přílet do Keflavíku, Vodopády Gluggafoss, Seljalandsfoss, Gljufrafoss a další

Po příletu na letiště si vyzvedáváte zajištěné auto a jedete směr Mýrdal, kde máte zajištěné ubytování. Dnes můžete vidět úchvatné vodopády Gluggafoss, Seljalandsfoss, Gljufrafoss a Skogafoss. Doporučujeme se také vykoupat v přírodním bazénu Seljavallalaug, jen si dejte pozor, tento termální bazén není tak horký. Den můžete zakončit vyhlídkou z mysu Dyrholay, černou pláží Reynisfjara, která je považována za nejkrásnější pláž na Islandu.

2
Ledovcové jezero Jökullsárlón, ledovec Hoffelsjokull (s)

Ráno návštěva ledovcového jezera Jökullsárlón, které je jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších úkazů na Islandu. Následně návštěva ledovce Hoffelsjokull, kde najdete termální bazénky Hoffel Hot tubs. Cestou návštěva hor Islandu Eystrahorn, kde si můžete udělat krátkou procházku.
Po cestě Vám dáme tipy na horké prameny, kde se můžete zastavit a načerpat trochu tepla, nebo se seznámit s ostatními cestovateli a poklábosit s místními, kteří se chodí koupat hlavně po setmění.

3
Fjordy Reyjdarfjordur, Neskaupstadur, Paskahellir, Egilstadiru, Seydisfjordur (s)

Dnes pokračujete kolem fjordu Reyjdarfjordu, kde si můžete dát krátkou procházku (cca 2 hodiny na Greaenefell). Poprvé zažijete kouzlo islandských fjordů a naskytnou se Vám neskutečné výhledy. Navštívíte také velikonoční jeskyně Paskahellir a vesnice Seydisfjordur, kde najdete kostel s duhovým chodníkem.

4
Papuchalky, hora Snaefell

Dnes můžete mít možnost vidět vodní ptáčky Papuchalky (negarantujeme) v oblasti Borgasfjodur. Návštěva termálních bazénků, například u jezera Laugarfell. Cestou dle času navštívíte slavnou horu Snaefell a pokud budete mít dostatek času i vodopády Hengifoss, které jsou třetí největší na Islandu.

5
Vodopád Dettifoss (s)

Ráno jedete k mohutnému vodopádu Dettifoss a odkud se dá projít i na Selfoss. Celý dojem Vám umocní návštěva vodopádu Dettifoss, v překladu vodopádu smrti. Neskutečná masa vody plné sopečného prachu a půdy se valí do průrvy mezi skalami v nehostinné kamenité krajině. V případě nepříznivého počasí je cesta uzavřená. Pokračujete dál do nádherného městečka Husávik.

6
Přístav Husávik, pozorování velryb, jezero Mývatn (s)

Nejsevernější město Islandu – Húsavík. Po cestě se nezapomeňte zastavit u vodopádu Góðafoss, ke kterému se váže místní legenda. Z Húsavíku se podnikají výlety lodí za velrybami a polární září (dle sezóny) a máte rovně velkou šanci za jasných nocí spatřit polární záři z pevniny nad širým mořem. Dnešní den můžete ukončit buď zde, nebo se následně vydat do Akureyri, největšího města na severu Islandu uvnitř fjordu. Výlety za velrybami se podnikají i z tohoto místa. Jedná se o rybářské město s dominantní katedrálou.

Fakultativně doporučíme a zajistíme plavbu lodí na pozorování velryb (3hodinová platba).

Odpoledne cesta k jezeru Mývatn, známé pro pozorování ptáků. Krajina zde je úchvatná, užijte si procházku mezi krátery Vitu a k sopce Kraftě. Den zakončíte návštěvou vodopádu Godafoss.

7
Přístav Snaefell (s)

Ráno návštěva tradičních domečků u Eyjafjorduru a poté pokračujete do malebného přístavu Sigufjordur a dále městečka Hofsos. I dnešní den můžete zakončit v termálním bazénku Grettislaug.

8
Návštěva fjordů, západní část Islandu (s)

Dnes Vás čeká delší přejezd podél západních fjordů, není kam spěchat, cestou zastávky dle libosti. Cesta je opravdu kouzelná, ryzí a jedná se o nejméně navštěvovanou část Islandu.

9
Západní část Islandu, městečko Arnarstapi (s)

Dnes pokračujete dále západní částí ostrova až do romantické vesničky Arnastapi, nedaleko odsud vodopádu Kirkjufellfoss, který je nejfotografovanějším vodopádem na Islandu. Nedaleko vesničky jsou Arnastapi jsou nádherné skalnaté útvary, které stojí za to navštívit.

10
Cesta nazpět do Reykjavíku

Dopoledne, pokud jste nestihli návštěvu vodopádu Kirkjufellfoss, můžete ještě naplánovat. A pak už pokračujete do Reykjavíku, kde máte zajištěný nocleh. Nezapomeňte navštívit budovu opery, která simuluje tanec polární záře. Katedrála se v noci tyčí nad městem, v městském jezírku nazvaném prostě „The Pond“ se odráží protější břeh s vystavenými vilami a uličky ožívají nočním životem. Zajděte si na islandskou specialitu, ochutnejte jehněčí maso či velrybí steaky a na zdraví připijte Brennivínem.

11
Odlet domů (s)

Tento den na letišti odevzdáváte zajištěné auto a pokračujete mezinárodním letem domů.

Konec služeb.

MAPA ZÁJEZDU

1

Gluggafoss, Seljalandsfoss, Gljufrafoss

2

Jökullsárlón, Hoffelsjokull

3

Fjordy Reyjdarfjordur, Neskaupstadur, Paskahellir, Egilstadiru, Seydisfjordur

5

Dettifoss

6

Husávik, Mývatn

9

Arnarstapi

10

Reykjavík

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Cena letenky 9-10 tis. Kč.
Ubytování
V hotelech se snídaní dle itineráře (kde není v itineráři uvedena, lze objednat za příplatek cca 2200-2500 ISK).
Pronájem osobního auta
Na 10 dní typu Suzuki Grand Vitara 4×4 s připojištěním.
Manuál výletů po ostrově
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění
Fakultativní výlety
Služby neuvedené v programu.
Pohonné hmoty
Osobní útrata a spropitné
Příplatek za samostatně cestující osobu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Od nás dostanete manuál cesty s popisem cesty a nej míst.

Ukázky hotelů, ve kterých můžete bydlet: Hotel Vík í Mýrdal, Seljavillir Guesthouse, Eskijordur, Guesthouse Stöng and Cottage, Hótel Varmahlid, North Star Hotel Stadarflöt , Arnarstapi, ODDSSON, či podobných.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Kanárské ostrovy - blízká exotika

Kanárské ostrovy mám osobně velmi rád pro několik základních faktů. Je zde celoročně teplo a na koupání, můžete si vybrat z několika...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×