Severní Afrika

Krásy královských měst Maroka s ČP

CZ průvodce
8 dní
30 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Maroka

  • exotická krása „medín“ – starých čtvrtí měst

  • moderní Casablanca, okouzlující Marrákeš

  • trhy nabité zbožím a vonící kořením

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina 8–12 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Maroko – země blízká a přitom vzdálená. Navzdory nepříliš velké vzdálenosti od nás je Maroko ryzí exotikou. Země starobylých královských měst, křivolakých uliček, místo vonící kořením a mátovým čajem. Země kde se prolíná arabský vliv s kulturami pouštních národů. Místo neuvěřitelně pestré svou historií, oplývající nádhernou přírodou vysokých hor a solí vonících pobřežních oblastí, země kde obývaná úrodná krajina severní Afriky přechází v největší poušť naší planety, Saharu. Země lahodné kuchyně, v níž se jako v zemi samotné spojuje a mísí vlivy mnoha kultur. Země schopných městských obchodníků a také vládců pouště žijících dosud tradičním způsobem života. Místo kde se propojuje starobylá minulost se žhavou současností. To vše, a ještě mnohem více je Maroko, klenot severní Afriky.

Během této cesty vyrazíte za nádherou královských měst – malebného Meknesu, starobylého Fesu a Marrákeše, jednoho z nejpestřejších měst této fascinující země. Vaše putování po této fascinující africké zemi zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty. Krásy Maroka již čekají!

Destinace:

Casablanca – Rabat – Meknes – Fes – Marrákeš

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Praha – Casablanca

Odlet do Maroka dle konkrétního letového řádu. Přílet, ubytování.

2
Casablanca – Meknes

Začátek cesty za nádherou marockých královských měst. Přejezd do Meknesu, cestou krátká zastávka v současném hlavním městě Rabatu (UNESCO). Poté pokračování do města Meknes (UNESCO) malebně položeného v krajině s mírnými pahorky a olivovými háji. Poznávání zdejší „medíny“ – starého centra města s křivolakými uličkami a také živých tržišť, představujících tepající srdce snad každého marockého města. Možnost zkusit své schopnosti smlouvat se zdatnými obchodníky při nákupu nabízeného zboží – koření, oříšků, pestrobarevných koberců, berberských šperků a dalších lákadel. Nebo jen vychutnávání úžasné zdejší atmosféry, ideálně nad šálkem silné kávy nebo mátového čaje.

3
Meknes – Fes

Přejezd do Fesu, cestou Volubilis (UNESCO), odrážející slavnou antickou minulost Maroka – pozůstatky někdejších vznosných chrámů, lázní a bohatých domů.  Poté pokračování do Fesu (UNESCO), nejstaršího z marockých hlavních měst – místo založené před dvanácti stoletími bylo vždy městem setkávání arabských a místních etnik a vlivů. Konkrétní program dle času příjezdu.

4
Fes

Celodenní poznávání Fesu a jeho zajímavostí – starobylé opevněné město se spletí křivolakých uliček, nejstarší kontinuálně fungující univerzita světa, věhlasná medresa (náboženská škola) Bounania, někdejší historický hotel s nádhernou výzdobou, a samozřejmě jedno z nejznámějších míst Fesu – zdejší nevábně páchnoucí koželužny, dodávající ale ty nejkvalitnější suroviny pro výrobu rukodělných výrobků řemeslníkům z celého Maroka.

5
Fes – Marrákeš

Dlouhý, ale zajímavý přejezd malebnou krajinou horského pohoří Atlas – vesničky, cedrové lesy, venkovská krajina. Příjezd do Marrákeše (UNESCO), jednoho z nejznámějších marockých měst. Zbytek dne volno, ale také možnost vyrazit do tepajícího srdce města, na náměstí Jemaa el-Fnaa – neutuchající ruch prodejců, kejklířů, obchodníků a vůbec osob nabízejících své služby a zboží.

6
Marrákeš

Poznávání hlavních zajímavostí města – živé bazary, majestátní mešity a paláce, klidné zahrady odolávající všeobecnému ruchu a další místa. Vychutnávání zdejší úžasné atmosféry – exploze zvuků, barev a chutí.

7
Marrákeš

Volný den určený nákupům, odpočinku a také fakultativním výletům (doporučení a pomoc se zajištěním ze strany průvodce samozřejmostí) – například návštěva tradičních lázní, nebo výlet do Vysokého Atlasu.

8
Marrákeš – Praha

Přesun na letiště a odlet zpět do domů, přílet do ČR tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1

Casablanca

2

Meknes

3

Fes

6

Marrákeš

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Casablanca/Marrákeš – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 3290 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu EUR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×