Amerika a Antarktida

Antarktida s českým průvodcem

ČP průvodce
15 dní
od 239 990 czk
TERMÍN
19.11.–3.12.2023 | 14.03.–28.03.2024
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český
nabídka
VIP

Proč vybrat tento zájezd

 • Antarktida – poslední kontinent a splněný sen každého cestovatele

 • nedotčená příroda, jedno z mála míst nezasažených člověkem

 • jedno z nejlepších zvířecích safari světa

 • unikátní dobrodružství daleko od lidí

 • zkušený český delegát/průvodce na celé cestě

 • atraktivní ochutnávka Argentiny a prohlídka Buenos Aires

 • celoživotní zážitek

 • fakultativní výlet do Ohňové země

POPIS ZÁJEZDU

Nepopsatelná krása, ticho, nespoutaný zvířecí svět na dosah ruky a nedotčená příroda. V noci nebe plné hvězd bez světelného rušení, vzduch čistý a mrazivý, Mléčná dráha téměř na dosah ruky.  Kolikrát už jste zatoužili spatřit na vlastní oči tuleně či roztomilá hejna  tučňáků kymácejících se v jejich přirozeném prostředí? Už máte na svém cestovatelském seznamu všechny kontinenty, ale chybí ten, který je neustále pokryt tlustou vrstvou ledu? Neumíte anglicky, nebo se jen bojíte vydat se do těchto drsných končin na vlastní pěst? Máme pro Vás řešení, náš zájezd s českým delegátem! Nemusíte umět jazyk, nemusíte se bát, že něco nezvládnete vyřešit, bude o Vás postaráno. Po celou dobu s Vámi bude i místní anglicky mluvící zkušený průvodce, opravdový expert na Antarktidu. V průběhu plavby se můžete např. i vykoupat v ledovém oceánu či si vyzkoušet spaní pod širákem na antarktické pevnině. Jedinečný životní zážitek pro všechny dobrodruhy!

Destinace:

Buenos Aires, Ushuaia, Antarktida

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Unesco
Zvířata
1
odlet z Prahy

Dnes se setkáte se svým českým delegátem a ostatními cestovateli na letišti v Praze, odkud odlétáte do Buenos Aires. Český delegát se o Vás bude starat po dobu celého zájezdu. Přílet první den večer nebo druhý den ráno, následuje transfer na hotel a nocleh v případě příletu v první den.

Cena za třílůžkovou kajutu standard: 234.990 Kč/os
Cena za dvojlůžkovou kajutu standard: 244.990 Kč/os
Cena za dvojlůžkovou kajutu standard plus: 287.990 Kč/os
Cena za dvojlůžkovou kajutu premier: 325.990 Kč/os

2
Buenos Aires (s)

V programu máte na dnešní den prohlídku města kypřícího životem. V metropoli známé jako “Paříž jižní Ameriky” navštívíte srdce města, náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniální radnicí. Odtud pak pojedete přes San Telmo (čtvrť tanga) do La Bocy, známé svými barevnými, malebnými domy. Pokračujete do čtvrti Puerto Madero, kde najdete úžasné restaurace. Dále uvidíte jednu z nejznámějších atrakcí tohoto města – Obelisk. Na závěr navštívíte noblesní čtvrť Recoleta ve francouzském stylu, a proslulý hřbitov, kde je pohřbena i Evita Perón. Celý den můžete dovršit návštěvou čtvrti Palermo Chico, kde Vás zajisté nadchnou domy postavené v aristokratickém stylu. Ve večerních hodinách máte v programu návštěvu tango show s večeří. Vždyť Buenos Aires je kolébkou tohoto vášnivého tance! Nocleh v hotelu.

3
Buenos Aires - Ushuaia (s)

Dnes máte transferový den. Čeká Vás transfer na letiště a přelet do Ushuaia, kde se ubytujete a přenocujete před Vaší velkou plavbou.

4
Ushuaia - nalodění

Dneškem začíná Vaše velké dobrodružství. Dle času vyplutí budete odvezeni do přístavu, kde se nalodíte do své kajuty, která se stane Vaším domovem pro příštích 11 dní. Poté co se usadíte ve svých kabinách (dle vlastního výběru) vyrazíme podél známého Beaglova kanálu a scénického MacKinlay průplavu.

 • Cena za kajuty je uvedena v poznámce

V průběhu celé plavby Vás čekají četná vylodění na pevnině!

5
Drakeova pasáž

Během plavby Vám průvodci na palubě dají instruktáž o velkém množství okolních mořských ptáků, jako jsou např. druhy Albatrosů. Na této lodi máte také přístup na kapitánský můstek a můžete se naučit něco o navigaci, pozorovat velryby a užívat si výhledu. Taktéž bude v nabídce bohatý program přednášek.
První zahlédnutí ledových ker a vrcholky zasněžených hor Vás upozorní na Jižní Shetlandské ostrovy a blížící se Drakeovu pasáž. Naši průvodci Vás doprovodí k prvnímu vylodění, k prvnímu setkání s tuleni a tučňáky již v den 6.

6-11
Antarktida a Jižní Shetlandské ostrovy

Tyto dny strávíte v blízkosti Antarktidy i na kontinentu Antarktidy samotném! Čekají Vás dny plné aktivit, poznání i programu, budete mít dostatek času vnímat a nasát atmosféru jedinečné přírody, ticha i rozlehlosti, nechat se uchvátit místními četnými druhy zvířat. Budete proplouvat úzkou pasáží poblíž zatopené oblasti ostrovu Deception, kde budete mít šanci se koupat v horkých pramenech mělké zátoky Pendulum. Ostrov King George, největší z Jižních Shetlandů, nabízí bohaté zvířecí safari jako jsou velké kolonie hnízdících tučňáků Adélie a Chinstrap, rackové kelp, modroocí kormoráni, antarktičtí rackové a obří bouřňáci.
Pokud počasí dovolí budete proplouvat jednou z nejhezčích vodních cest světa (v závislosti na ledových krách) zahrnujících „Gerlach Strait“, Neumayerův kanál a Lemairův kanál. Dále budete míjet úžasné skalní útvary a krásné ledovce. Na plánu jsou nejméně 2 vylodění denně. Plánované vylodění zahrnuje Paradaise Bay (zátoku Ráj), velmi trefně pojmenovanou. Pokud podmínky dovolí budou zahrnuta také řádná a četná vylodění na pevninu, procházky a exkurze. O dobrodružství nebude nouze.

12
Drakeova pasáž

V den 11 či 12 opouštíte Antarktidu a směřujete severně přes Drakeovu pasáž. Jste zvaní na poslední lekce o místní divoké přírodě a naši odborníci Vám budou dělat společnost při pozorování velryb a dalších zvířecích druhů. Budete mít příležitost relaxovat po úžasném dobrodružství posledních dnů.

13
Ushuaia, Ohňová země

Brzy ráno připlouváte zpět do přístavu Ushuaia a vyloďujete se. Následuje transfer na hotel k odpočinku a poslednímu přespání před odletem zpět do Evropy.

Fakultativně můžeme nabídnout půldenní výlet s anglickým průvodcem do Ohňové země.

15
Praha - přílet

Přiletíte do Prahy a konec dobrodružství.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Buenos Aires

3,4

Ushuaia

5,12

Drakeova pasáž

6-11

Antarktida

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
11 denní plavba na Antarktidu
Plavba na Antarktidu lodí Ushuaia dle programu.
Plná penze po dobu plavby
Při pobytu v Argentině snídaně a 1x večeře.
Mezinárodní i lokální letenky
Exkurze dle programu
Český delegát
Služby českého delegáta a anglicky hovořícího průvodce - experta na Antarktidu.
Všechny transfery dle itineráře
Program v Buenos Aires dle itineráře
Ubytování
3* hotel se snídaní dle programu
Zvolenou kabinu na lodi
Přednášky po dobu plavby
Pojištění CK proti úpadku
Výlety nezahrnuté v itineráři
Nabízíme fakultativní výlet v Ohňové zemi.
Případný palivový příplatek
Většinou se neúčtuje, jen v případě prudkého nárůstu ceny nafty.
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Osobní útrata a spropitné
Cestovní pojištění a storno zájezdu
Nabídneme na přání.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Výlet do Ohňové země
od 2.790 Kč/os
Možnost prodloužení
Vodopády Iguazu či Patagonii s anglickým průvodcem.
 • Ceny se odvíjí od dostupných kajut v době objednání zájezdu – čím pozdější rezervace, tím vyšší cena
 • Třílůžková kajuta (tři samostatná lůžka, spodní paluba E, okno, soukromá koupelna)
 • Dvoulůžková kajuta standard (patrová postel, spodní paluba E, lodní okno, koupelna sdílená dvěma pokoji)
 • Dvoulůžková kajuta standard plus (dvě samostatná lůžka, spodní paluba E, okno, soukromá koupelna)
 • Cestovní a storno pojištění 8.000 Kč – je možné sjednat pouze do maximální výše ceny zájezdu 312.000 Kč/os
 • Cena se může lišit na základě kurzu USD
 • V případě přestupu přes USA je nutné vyřídit si víza ESTA
 • Mezinárodní letenka je dostupná nejdříve 9 měsíců před odletem, případná změna zaslaného letového řádu od CK je možná za příplatek (včetně místa odletu)
 • Možnost prodloužení o vodopády Iguassu či Patagonii s anglickým průvodcem

Cena za třílůžkovou kajutu standard: 234.990 Kč/os
Cena za dvojlůžkovou kajutu standard: 244.990 Kč/os
Cena za dvojlůžkovou kajutu standard plus: 287.990 Kč/os
Cena za dvojlůžkovou kajutu premier: 325.990 Kč/os

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

VIDEO: Karel Topič o Antarktidě

ČÍST ČLÁNEK
Nikol Marcoňová
průvodce
Nikol Marcoňová

info@vivatravel.cz

Již od základní školy mě bavily cizí jazyky – navštěvovala jsem základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků a sama jsem vždy hledala možnosti a příležitosti své jazykové znalosti zlepšovat. Díky rodinným dovoleným, sportovní praktické střelbě a překážkovým běžeckým závodům jsem procestovala velký kus světa. Neustále a ráda plánuji a objevuji nové destinace. Po vysoké škole jsem byla přijata na stáž do Kanady, kde od roku 2015 žiji.

Již více než 5 let žiji ve Vancouveru/Whistleru v Kanadě, městečku, které hostovalo v roce 2010 olympijské hry. Jsem vášnivá běžkyně (trail, překážkové běhy), lyžařka, plavkyně a sportovní střelkyně. Jsem neustále v pohybu a velmi ráda plánuji výlety, ať už v blízkém okolí, tak i delší dobrodružství. Za doposud nejzajímavější procestované destinace považuji Hawaii, Aljašku, Peru, Bolívii, Velikonoční ostrov a Karibik. Těším se, až budu průvodcovat dovolenou Vašich snů.

S velkou spokojeností klientů průvodcuje také zájezd Cesta kolem světa a Antarktidu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Antarktida s ČP 2023

Zájezd Antarktida s českým průvodcem 2023 - hodnocení klientkami přímo ze zájezdu.

Antarktida s ČP 2023 - Ivan K.

Zájezd Antarktida s českým průvodcem 2023 - hodnocení klientem přímo ze zájezdu.

Martin a Kateřina - Antarktida

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×