Před cestou

Co potřebujete s sebou na dalekou cestu přes moře? Co nesmíte zapomenout a na co se připravit? Pokud to chcete jednoduše, tak z absolutně nezbytných věcí potřebujete: platný cestovní pas, potvrzení o letenkách a vízu, kreditní/platební karta harmonogram/info o Vaší cestě či službách v dané destinaci. Vše ostatní si můžete dokoupit na místě. Ale pokud jen plánujete trošičku více, tak čtěte dále.

Samozřejmě hodně záleží na tom kam cestujete, v naší nabídce najdete horkou Austrálii nebo také studenou Antarktidu. Můžeme to vzít stručně podle kontinentů. Ale jedno se Vám hodí všude, vhodný adaptér a dobíječka na mobil apod. Doporučujeme se také vybavit nějakou menší hotovostí, nejlépe USD nebo EURA. Taktéž doporučujeme vždy přibalit malou lékarničku se základními léky, proti špatnému zažívání apod.

Austrálie/Nový Zéland – opalovací krém s vysokým faktorem, pokrývku hlavy, sluneční brýle a hlavně nevozit do AUS ani na NZ žádné jídlo! Na Nový Zéland samozřejmě je vhodné přibalit i nějakou mikinu a větrovku proti dešti.

 

Jižní Amerika – kontinent je rozlehlý a každá země jiná, ale obvykle klienty posíláme v letním období, takže doporučujeme pohodlné boty, zásobu drobnějších USD, více než jednu platební kartu jedna někdy nefunguje), repelent (můžete řešit na místě), pokrývku hlavy, oblečení na celou dobu dovolené (nespoléhat na praní). Případně i šikovnou peněženku na doklady a peníze. Do Amazonie je doporučeno očkování proti žluté zimnici, v některých oblastech i očkování proti žloutence.

 

Severní Amerika – podobně jako cestování po Evropě, jen je potřeba míti adaptér a USD měnu. V Kanadě samozřejmě lehce narazíte na hory a chladnější oblasti.

 

Antarktida – teplé/zimní oblečení, stačí jako na českou zimu, USD měnu, dobrý fotoaparát. Opalovací krém i dobrou čepici a rukavice.

 

Asie – rozmanitý a obrovský kontinent, kde může pro každou zemi platit něco jiného. Nicméně drobnější zásoby USD měny, opalovací krém, pokrývka hlavy a repelent se Vám budou vždy hodit. Případné očkování může být také vhodné, dobré řešit dle konkrétního státu.

 

Afrika – platí to samé co pro Asii, přibalte také dobrou peněženku na doklady a peníze. A dávejte pozor.

 

Poznámka nakonec: pokud plánujete řídit auto, budete potřebovat mezinárodní řidičák a platební kartu.

Nezapomeňte před cestou zkontrolovat nutnost či povinnost víz pro danou zemi a případné další restrikce (covid).

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×