Východní Afrika

To nejlepší z Ugandy s ČP

ČP průvodce
10 dní
92 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • cesta zaměřená na poznávání přírody a návštěvy národních parků

  • nejkrásnější přírodní místa Ugandy

  • možnost vyrazit za unikátními horskými gorilami

  • cesta nabitá setkáváním s místní exotickou faunou

  • všechny vstupy a permity již v základní ceně, s výjimkou permitu na gorily

  • příjemné poznávání Afriky z pohodlí hotelů a lodge slušné střední kategorie

POPIS ZÁJEZDU

Uganda – Winston Churchill kdysi tuto zemi označil za perlu Afriky. A pro mnohé milovníky Afriky a zejména divoké fauny představuje Uganda tu „nej“ destinaci ze všech. Bohatost zdejší přírody je fantastická – antilopy, sloni, nespočet druhů ptactva, šimpanzi…a pravý vrchol každé cesty – unikátní horské gorily. Výlet za těmito majestátními zvířaty patří mezi jedny z nejsilnějších zážitků, které lze v Africe prožít.

Během této krátké, ale nabité cesty poznáte ty nejlepší parky, které Uganda nabízí a poznáte nesčetné krásy této fascinující africké země. V ceně jsou zahrnuty i permity na horské gorily, obvykle doplácené extra. Cestování zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a hladký průběh zájezdu. Krásy Ugandy již čekají!

Destinace:

Entebbe – Ziwa Rhino Sanctuary – NP Kibale Forest – NP Queen Elizabeth – NP Bwindi

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Zvířata
Národní parky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Entebbe

Odlet do Ugandy dle konkrétního letového řádu

2
Entebbe

Vítejte v Ugandě! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a pokračování do centra města, dříve sídla koloniální moci. Prohlídka hlavních zajímavostí – vládní budovy, zajímavá botanická zahrada, v případě zájmu Uganda Wildlife Education centre a první možnost setkat se s africkou faunou, hlavním důvodem návštěvy. Poté přejezd na hotel a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3
Entebbe – Ziwa Rhino Sanctuary

Přesun do záchranné stanice Ziwa, domova posledních ugandských nosorožců, kteří byli jinde v této rovníkové vyhubeni. Setkání s těmito na pohled mohutnými tvory připomíná křehkost zdejší přírody.

4
Ziwa – Fort Portal

Přejezd k NP Kibale Forest, do města Fort Portal – centru tradičního domorodého království Toro a během britské nadvlády jejich významného opěrného bodu v Ugandě. Připomínkou přítomnosti Britů jsou dodnes malebné čajové plantáže v okolí města. Dojezd do ubytování v odpoledních hodinách, odpočinek.

5
NP Kibale Forest – NP Queen Elizabeth

Ranní výlet do NP Kibale Forest, jedny z nejkrásnějších pralesních scenérií v celé Ugandě. Národní park je domovem obrovského množství druhů fauny, mezi nimi i 13 druhů opic a také šimpanzů. S trochou štěstí možnost setkání s těmito zajímavými lidoopy, za kterými bude mířit dnešní trek. Odpoledne pokračování do NP Queen Elizabeth, krajina zahrnující hned několik různých biotopů – od savan, přes močály po nížinný prales. Krátké podvečerní safari.

6
NP Queen Elizabeth

Poznávání krás tohoto unikátního parku. Savany se lvy, hyenami, slony a dalšími zvířaty. Mokřady plné hrochů a vodního ptactva, poznávané zblízka během lodní projížďky. Pralesy s mnoha druhy opic.

7
NP Queen Elizabeth – NP Bwindi

Ranní safari v oblasti Ishasha, části NP Queen Elizabeth známé četnou přítomností zvěře (mimo jiné „stromových lvů“). Poté pokračování do pravé perly mezi ostatními chráněnými územími Ugandy, NP Bwindi (v místním jazyce znamenající „neproniknutelný“, UNESCO). Tento unikátní národní park patří mezi regiony s obrovskou biodiverzitou, jednou z nejvyšších na Zemi. Především je ale domovem ohrožených horských goril, kterých žije na světě už pouhých cca tisíc kusů.

8
NP Bwindi – Lake Bunyonyi

Pomyslný vrchol cesty za zdejší fascinující přírodou – čeká Vás trek za horskými gorilami. Cesta začíná obvykle brzy ráno, kdy se prales probouzí a totéž platí i pro tyto mohutné lidoopy. Trek se se zkušeným průvodcem trvá 2–6 hodin (dle vzdálenosti k místu, kde gorily nocovaly) a patří mezi dechberoucí zážitky. Totéž platí i pro bujný tropický prales – plný zvuků a života.

Po návratu z treku přejezd k jezeru Bunyonyi, jednomu z četných ugandských jezer, ležícího nedaleko hranic se sousední Rwandou.

Permit pro výlet za gorilami se musí rezervovat dlouho dopředu, protože přístup ke gorilám je velmi omezen. Po zakoupení je permit nevratný. Výletníci za gorilami musejí být starší 15 let.

9
Lake Bunyonyi – Entebbe – odlet

Ráno rozloučení s ugandskou přírodou a přejezd zpět do Entebbe. Ubíhající krajina coby připomínka všech zážitků z této krásné africké země. Cestou zastávky na fotografování, mezi nejzajímavější patří ta přímo na rovníku – častý námět fotografií z Ugandy. Příjezd do Entebbe a odlet zpět domů dle konkrétního letového řádu.

10
Vídeň/Praha

Přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Entebbe

3

Ziwa Rhino Sanctuary

4

NP Kibale Forest

5,6

NP Queen Elizabeth

7

NP Bwindi

8

Lake Bunyonyi

9

Entebbe

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Entebbe – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Stravování
7x oběd a 6x večeře (bez nápojů)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (= možnost více průvodců během cesty)
Vstupné
Vstupné dle programu (s výjimkou permitu na gorily)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Ugandská víza
Online žádost, 50 USD/os.
Permity na horské gorily
Obvykle v ceně kolem 700 USD (dle konkrétních podmínek Ugandy, musí se rezervovat dlouho dopředu)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Jednolůžkový pokoj
Příplatek za jednolůžkový pokoj – cca 9.490 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy černého kontinentu – východní Afrika

Keňa Tato krásná země si udržuje postavení turistické velmoci a otvírá svou náruč návštěvníkům po celé dekády. Jedná se o zemi...
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtina, základy němčiny, španělštiny, ruštiny

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Austrálie, Zéland, Latinská Amerika, dále pak perličky naší nabídky po celém světě

Oblíben země a proč?
Těžko vybírat, jako cestovatel mám rád celou Jižní Ameriku, ale srdcovka je Austrálie.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×