Jižní Afrika

To nejlepší z přírody Botswany a Zimbabwe

AJ průvodce
10 dní
od 44 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • fascinující delta řeky Okavango

  • safari na jedněch z nejkrásnějších míst světa

  • poznávání krás Afriky z pohodlí ubytování slušné střední kategorie

  • majestátní Viktoriiny vodopády na závěr cesty

  • cesta nabitá poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • program ideální jako prodloužení cesty po Jihoafrické republice

POPIS ZÁJEZDU

Botswana a Zimbabwe – pokud existuje „opravdová“ Afrika, pak tyhle dvě země patří mezi horké favority. Navzdory tomu, že se jedná o relativně málo navštěvované destinace, rozhodně se řadí mezi ta nejlepší místa pro pozorování zvěře na celém africkém kontinentu. Stáda slonů, lvi, delta řeky Okavango…to jsou jen některé z mnoha divů, které v těchto dvou zemích zažijete a uvidíte. A jako pověstná třešnička na dortu pak majestátní Viktoriiny vodopády, které dodnes vyvolávají dojem dávných expedic do málo probádaných koutů Afriky.

Tato cesta nabízí ideální možnost prodloužení k cestám do Jihoafrické republiky, nebo Namibie, například po obchodním jednání, nebo kongresu. Může být samozřejmě ale i samostatným programem pro milovníky africké divočiny. Krásy Botswany a Zimbabwe již čekají!

Destinace:

Delta řeky Okavango – NP Chobe – NP Hwange – Viktoriiny vodopády

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Města
Zvířata
Národní parky
1
Maun

Vítejte v Botswaně! Přílet (obvykle z okolních zemí, nebo navázání na jiný program), po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel, zbytek dne volno, případně možnost samostatného poznávání Maun, třetího největšího města v Botswaně a brány do delty řeky Okavango (UNESCO).

Přelety z okolních zemí nebo přímo z Evropy Vám rádi zajistíme dle požadavků v návaznosti na Váš program.

2
Maun

Výlet po řece na lodi mokoro, používaných v deltě Okavanga po staletí. Loďky připomínající kánoe byly tradičně vyráběny z jednoho kusu kmene, dnes se jedná spíše o modernější plavidla. Co se nezměnilo je obsazení – vedle kormidelníka pouze dvě osoby, a způsob pádlování za pomoci dlouhého bidla. Tichý pohyb lodi tak nabízí zcela odlišný zážitek, než běžné safari – projížďka po řece s možností pozorování vodního ptactva, s trochou štěstí i další zvěře.

3
Maun – Nata

Přejezdový den – pokračování dále podél řeky Nata, k solným pánvím Makgadikgadi, jedněm z největších na světě. Unikátní ekosystém měnící svou podobu dle ročního období – v suchém se jedná o slaná jezírka, po deštích se ale celá oblast zatopí a představuje pravý ráj pro pozorování tažného ptactva z celé Afriky.

4
Nata – Kasane – NP Chobe

Ranní prohlídka solných pánví, v době zatopení nejdůležitějších mokřadů v celé Botswaně. Poté pokračování do Kasane poblíž věhlasného parku Chobe. Večerní projížďka lodí po stejnojmenné řece.

5
NP Chobe

Velmi brzký start do nového dne, umožňující pozorování jak nočních, tak i denních zvířat. Chobe představuje pravý ráj pro pozorování mnoha druhů africké zvěře i ptactva. Za pomoci zkušeného průvodce, který safari doprovází, se dozvíte to nejzajímavější nejen o zvěři, ale i o parku samotném.

6
NP Chobe – NP Hwange

Pokračování do Zimbabwe, k národnímu parku Hwange, jednomu z nejlepších parků pro pozorování zvěře v celé Africe. Hwange je domovem až 100 druhů savců a 400 druhů ptáků.

7
NP Hwange

Poznávání krás tohoto nádherného národního parku, rozdělené obvykle kvůli horku do více kratších safari. Možnost srovnání – zcela jiná tvář parku při ranním úsvitu a večer, kdy horký tropický den přechází v noc.

8
NP Hwange – Viktoriiny vodopády

Rozloučení s africkou divočinou a pokračování k legendárním Viktoriiným vodopádům.

9
Viktoriiny vodopády

Volný den, určený vychutnávání atmosféry tohoto jedinečného místa. Viktoriiny vodopády, nazývané v místním jazyce Mosi-oa-Tunya (doslova „hřmící kouř“) poskytují opravdu dechberoucí pohled – s celkovou délkou přes 1,5 km a výškou kolem 100 m představují nejdelší podobný vodopád na světě. Hřmící voda, dopadající do údolí řeky Zambezi, patří k nezapomenutelným zážitkům.

10
Viktoriiny vodopády

Odlet, případně navázání na jiný program z naší nabídky.

MAPA ZÁJEZDU

1,2

Maun

3

Nata

4,5

NP Chobe

6,7

NP Hwange

8,9

Viktoriiny vodopády

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování (poznávací část)
9x nocleh v hotelu úrovně 2-3* případně ve stylových lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Stravování
1x oběd a 2x večeře (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech různí průvodci (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Víza Zimbabwe
30 USD, po příletu
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cca 11690 CZK/os. (dle konkrétních hotelů)
Přelety
Zajistíme dle Vašich požadavků

V zásadě se jedná o celoroční destinace, říjen a listopad jsou ale opravdu horké a období prosinec-únor je vrchol období dešťů, část kempů zavírá.

Ideálně květen-září, v chladnějším suchém období. V tuto dobou je pozorování zvěře nejlepší, rána a večery ale bývají chladné.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy černého kontinentu – země jižní Afriky

Afrika je kontinent, který se může pyšnit obrovskou pestrostí jak přírodní, tak i kulturní a její dokonalé poznání by mohlo trvat celý...
ČÍST ČLÁNEK

Nejzajímavější národy jižní Afriky

Afrika byla během své historie nemilosrdně drancována, prakticky celá kolonizována a později rozdělena bez ohledu na původní etnické...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×