Severní Afrika

To nejlepší z Maroka s ČP

CZ průvodce
15 dní
49 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Maroka

  • křivolaké uličky „medín“ – starých čtvrtí měst

  • dechberoucí krása pouště i marockých hor

  • trhy nabité zbožím a vonící kořením

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina 8–12 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Maroko – země blízká a přitom vzdálená. Navzdory nepříliš velké vzdálenosti od nás je Maroko ryzí exotikou. Země starobylých královských měst, křivolakých uliček, místo vonící kořením a mátovým čajem. Země kde se prolíná arabský vliv s kulturami pouštních národů. Místo neuvěřitelně pestré svou historií, oplývající nádhernou přírodou vysokých hor a solí vonících pobřežních oblastí, země kde obývaná úrodná krajina přechází v největší poušť naší planety, Saharu. Země lahodné kuchyně, v níž se jako v zemi samotné spojuje a mísí vlivy mnoha kultur. Místo kde se propojuje starobylá minulost se žhavou současností. To vše, a ještě mnohem více je Maroko, klenot severní Afriky.

Během této cesty vyrazíte za poznáním toho nejlepšího, co Maroko nabízí – za nádhernou královských měst, drsnou krásou pouští i zdejších hor, ale in na pobřeží Atlantiku. Vychutnáte si malebné pohledy na horské vesnice, majestátní duny Sahary, nebo na vrcholky pohoří Atlas. Projdete se křivolakými uličkami starobylého medín a potěšíte své chuťové pohárky místní exotickou kuchyní. Vaše putování po této nádherné africké zemi zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty. Krásy Maroka již čekají!

Destinace:

Casablanca – Chefchaouen – Fes – Merzouga – Ait Benhaddou – Essaouira – Marrákeš

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Pláže
1
Praha – Casablanca

Odlet do Maroka dle konkrétního letového řádu. Přílet, ubytování.

2
Casablanca – Chefchaouen

Přejezd krásnou scenérií pohoří Ríf do města Chefchaouen (Šawšawán), nazývaného pro barvu fasád svých domů „modrá perla“. Město založené španělskými Maury přímo láká k procházkám jeho malebnými uličkami. Fakultativně večer procházka na vyhlídku nad městem, umožňující pozorování západu slunce.

3
Chefchaouen

Odpočinkový volný den určený poznávání města a jeho uliček, vychutnávání zdejší kuchyně, případně fakultativním výletům (rada a pomoc se zajištěním ze strany průvodce samozřejmostí) – za zmínku stojí například možnost trekkingu k vodopádům v tzv. Rajském údolí (Akchour Valley).

4
Chefchaouen – Fes

Přejezd do Fesu, cestou Volubilis (UNESCO), odrážející slavnou antickou minulost Maroka – pozůstatky někdejších vznosných chrámů, lázní a bohatých domů.  Poté pokračování do Fesu (UNESCO), nejstaršího z marockých hlavních měst – místo založené před dvanácti stoletími bylo vždy městem setkávání arabských a místních etnik a vlivů. Konkrétní program dle času příjezdu.

5
Fes

Celodenní poznávání Fesu a jeho zajímavostí – starobylé opevněné město se spletí křivolakých uliček, nejstarší kontinuálně fungující univerzita světa, věhlasná medresa (náboženská škola) Bounania, někdejší historický hotel s nádhernou výzdobou, a samozřejmě jedno z nejznámějších míst Fesu – zdejší nevábně páchnoucí koželužny, dodávající ale ty nejkvalitnější suroviny pro výrobu rukodělných výrobků řemeslníkům z celého Maroka.

6
Fes – Merzouga

Pokračování na jih pohořím Středního Atlasu, krásná zalesněná krajina cedrů a borovic severu přecházející postupně v suchý marocký jih. Autentické horské vesničky, mnohdy možnost pozorovat makaky. Cestou zastávka v malebném městečku Ifrane se silným francouzským vlivem a krátká prohlídka. Poté pokračování do města Merzouga s unikátní pouštní krajinou. Výlet na velbloudech do pouštního kempu, večeře a setkání s Tuaregy.

7
Merzouga

Volný den určený odpočinku na okraji pouště, možnost fakultativních výletů (zajištění za pomoci průvodce).

8
Merzouga – Todra

Přejezd do pohoří Vysoký Atlas a návštěva monumentální soutěsky Todra se strmými stěnami vysokými až 300 m, oblast vytvořená stejnojmennou řekou protínající tuto část hor.

9
Todra – Ait Benhaddou

Pokračování dále horskou krajinou, zároveň územím tzv. kasrů – opevněných městeček a vesnic, poskytujících ochranu před nájezdníky. Zastávka v Ourzazate, „Hollywoodu Maroka“ s jeho četnými filmovými studii. Poté přejezd k snad nejznámějšímu opevněnému městu, Ait Benhaddou (UNESCO), jednomu z nejikoničtějších míst v celém Maroku.

10
Ait Benhaddou – Aremd

Přejezd dále pohořím Atlas přes průsmyk Tizi n´Tichka až do oblasti Aremd. Zde nepříliš náročná procházka do berberské vesnice poté ubytování v horách a tradiční večeře, zaměřená na místní speciality.

11
Aremd – Essaouira

Návrat zpět do nížin a pokračování do přímořského města Essaouira (As-Sawíra, UNESCO), architektura se znatelným portugalským vlivem a příjemná atmosféra města na pobřeží Atlantiku. Zbytek dne volno – možnost procházek městem, ochutnávky rybích specialit, odpočinek.

12
Essaouira

Volný den určený individuálního poznávání města – jeho uliček, trhů a pobřeží. V případě dobrého počasí možnost koupání.

13
Essaouira – Marrákeš

Pokračování do Marrákeše (UNESCO), jednoho z nejznámějších marockých měst. Poznávání hlavních zajímavostí města – živé bazary, majestátní mešity a paláce, klidné zahrady odolávající všeobecnému ruchu a další místa. Zbytek dne volno, ale také možnost vyrazit do tepajícího srdce města, na náměstí Jemaa el-Fnaa – neutuchající ruch prodejců, kejklířů, obchodníků a vůbec osob nabízejících své služby a zboží.

14
Marrákeš

Volný den určený nákupům, odpočinku, fakultativním výletům (zajištění za pomoci průvodce), či návštěvě tradičních lázní. Vychutnávání zdejší úžasné atmosféry – exploze zvuků, barev a chutí.

U některých kombinací letenek ve večerních hodinách přejezd do Casablanky.

15
Marrákeš – Praha

Přesun na letiště a odlet zpět do domů, přílet do ČR tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1

Casablanca

2

Chefchaouen

5

Fes

7

Merzouga

9

Ait Benhaddou

12

Essaouira

14

Marrákeš

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Ubytování
14x nocleh v hotelech a penzionech standardu 2-3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
3x večeře zaměřená na místní speciality (bez nápojů)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění kryjící covid-19 již v základní ceně
Pojištění CK proti úpadku
Připojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4690 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu EUR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Program může být operován i v opačném pořadí = začátek v Marrákeši, konec v Casablance, případně začínat i končit v jednom z těchto měst. Záleží na dostupnosti mezinárodních letenek, jejichž výběr je nyní značně omezen.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×