Evropa

To nejlepší z Malty ČP

CZ průvodce
8 dní
34 990 czk
TERMÍN
17.07. – 24.07.2021
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

  • poznávání nejzajímavějších historických míst Malty

  • půvabné křivolaké uličky starobylé Valletty

  • prohlídka hlavního ostrova, ale i výlet na sousední Gozo

  • ochutnávka zdejších pouličních specialit

  • pohodový, neuspěchaný program umožňující ale poznat to nejlepší z ostrova

  • malá skupina 6–14 osob umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Nádherný ostrov Malta září jako vzácná perla z modravých vod Středozemního moře. Starobylé památky a četné kostely ze světlého pískovce, malebné pitoreskní uličky starobylých měst a barevné okenice zdejších domů dotvářejí atmosféru tohoto úžasného místa. A přesto Malta uniká pozornosti masového turismu…snad vzhledem ke známějším sousedům v okolí, nebo možná proto, že Malta určitě není typická plážová destinace. To ale rozhodně neznamená, že po dnech nabitých poznáváním návštěvník nemůže ochladit znavené tělo v chladivých mořských vodách. Navíc vzdálenosti jsou relativně malé, a tak Vás žádná honička nečeká.

Vydejte se s námi na tento fascinující ostrov – za památkami, odpočinkem a všeobecnou pohodou. Nechte se unášet šumícím mořem a zdejší příjemnou atmosférou, přímo lákající k poznávání, ale také lenošení a načerpávání nových sil. Během této pohodové cesty poznáte to nejlepší, co Malta nabízí, ale budete mít i dostatek času na odpočinek a vychutnání si každodenní středomořské pohody. Krásy Malty již čekají!

Destinace:

Malta, Gozo

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
Pláže
1
Praha – Malta

Odlet z Prahy dle konkrétního letového řádu. Přílet na Maltu v odpoledních hodinách. Transfer na hotel a odpočinek. V případě zájmu možnost společné večeře (není zahrnuto v ceně) nebo lehké procházky v okolí hotelu.

2
Valletta

Výlet do Valetty (UNESCO), hlavního města Malty. Pěší procházka nádherně zachovalými uličkami tohoto fascinujícího opevněného města s úžasnou atmosférou. Za návštěvu stojí především katedrála sv. Jana či Velmistrovský palác; dle možností během procházky ochutnávka místních pouličních specialit. Procházku Vallettou je možné zakončit obědem zaměřeným na maltskou kuchyni (není v ceně), případně delší rozchod a volno určené samostatnému poznávání města. Návrat na hotel, relax s možností procházek a koupání.

3
Mdina, Mosta, útesy Dingli

Návštěva opevněného města Mdina s nádhernými výhledy z hradeb do okolí, Rabat – starobylé městečko postavené na četných antických pozůstatcích. Pokračování k útesům Dingli, odkud je za dobrého počasí vidět neobydlený maltský ostrov Fifla. Cestou zpět do hotelu zastávka ve městě Mosta – zdejší bazilika se pyšní čtvrtou největší kopuli na světě a má zajímavou spojitost s ČR (více na místě).

4
Trojměstí, plavba

Výlet do Valletty, tentokrát ale druhý břeh přístavu – do tzv. Trojměstí (městečka Vittoriosa, Senglea, Cospicua), která již ve středověku splynula v jednu rezidenční oblast. Za návštěvu, či alespoň zastávku stojí především Muzeum mořeplavby, Inkvizitorský palác a kostel sv. Vavřince. Po návštěvě Trojměstí poklidná plavba nabízející krásné výhledy na Valletu a přístavní oblasti, během historie velmi ceněná bezpečná kotviště.

5
Gozo

Další část Maltského souostroví – výlet busem a trajektem na okouzlující sousední ostrůvek Gozo s mnoha zajímavostmi – krásná opevněná citadela, historické uličky města Victoria, bazénky s mořskou vodou umožňující výrobu soli, nejdelší zdejší pláž Ramla Bay a další místa.

6
Marsaxxlok, Hagar Qim, Blue Grotto

Návštěva nejznámějšího rybího trhu na Maltě (v neděli zde bývají vidět četné úlovky místních rybářů) – malebný přístav s barevnými loďkami je častým námětem fotografií z Malty. Poté prehistorický chrám Hagar Qim z doby kamenné a výlet lodí k jeskyni Blue Grotto – za dobrého počasí zde sluneční paprsky vytvářejí neopakovatelnou hru barev mořské hladiny.

7
Malta

Volný den určený odpočinku, koupání a procházkám, případně nákupům suvenýrů. V případě zájmu lze ještě naposledy individuálně vyrazit do Valletty, například na večerní procházku (snadná logistika trajektem, nebo MHD).

8
Malta – Praha

Po snídani odjezd na letiště a odlet domů, přílet do Prahy tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1-8

Malta

5

Gozo

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Malta – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Lodní výlet
1x projížďka lodí během výletu poblíž Valletty
Služby českého průvodce
Služby zkušeného a příjemného českého/slovenského průvodce
Místní průvodce
Služby místních anglicky mluvících průvodců (dle místních zákonů)
Výlety
Všechny výlety a vstupy dle programu v ceně
Stravování
1x ochutnávka místních specialit
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění zahrnující také pojištění na covid.
Pojištění CK proti úpadku
Pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek. Pojištění storna i na případy covidu.
Spropitné místnímu personálu
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Pobytová taxa
Platí se na místě, obvykle je cca 0,5 EUR/os./noc
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cca 4.990 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu EUR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Zkontrolujte si s námi prosím požadavky z hlediska covid-19 (testování).

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Kanárské ostrovy - blízká exotika

Kanárské ostrovy mám osobně velmi rád pro několik základních faktů. Je zde celoročně teplo a na koupání, můžete si vybrat z několika...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×