Východní Afrika

To nejlepší z letní Keni s ČP

CZ průvodce
12 dní
104 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • příjemná kombinace poznávání přírody a odpočinku u moře

  • odpočinkovější program, umožňující relaxaci a vychutnávání atmosféry

  • malá skupina 6 – 16 osob, umožňující komfortní poznávání

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

  • plná penze v poznávací části, polopenze u moře

  • cesta ideální pro první setkání s Afrikou

  • tento termín je naplánován na období tzv. Velké migrace

POPIS ZÁJEZDU

Keňa – už jen to samotné jméno voní exotikou! Jeden z nejznámějších a návštěvníkům nejpřívětivějších států Afriky otvírá svou pohostinnou náruč cestovatelům z celého světa již celé dekády. Domov hrdých Masajů, nádherné národní parky plné zvěře a písčité pláže u Indického oceánu, kde je možno vydechnout na prohřátém písku za šumění teplého moře. To vše a mnohem více nabízí Keňa, rovníková perla Afriky.

Tato cesta je určena pro cestovatele, kteří nemají příliš času, ale chtěli by poznat to hlavní co Keňa nabízí a nic nevynechat. Zároveň si ale chtějí před návratem domů odpočinout a nabrat síly. A přesně v tomto duchu se nese tato cesta – po poznání nejlepších parků si vydechnete na písčitých plážích poblíž Mombasy, než vás opět pohltí každodenní realita, na niž je v této krásné africké zemi tak snadné zapomenout. Vaše putování po Keni zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty.

Tento termín je naplánován na období tzv. Velké migrace. Zážitek spojený s pozorováním obrovských stád zvěře táhnoucích na lepší pastviny je rozhodně dechberoucí!

Destinace:

Nairobi – Masai Mara – Lake Elementaita/Lake Nakuru – NP Amboseli – Mombasa

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Praha/Vídeň – Nairobi

Odlet do Keni dle konkrétního letového řádu.

2
Nairobi

Vítejte v Keni! Po vyřízení nezbytných formalit pokračování do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Pro neznavené možnost vyrazit do rušných ulic keňské metropole s možností ochutnat například zdejší pověstnou kávu.

3
Nairobi – NP Masai Mara (S – snídaně, O – oběd, V – večeře)

Přejezd do NP Masai Mara, považovaného za jeden z nejlepších národních parků v celé Keni. Oblast překypující množstvím exotické zvěře – antilopy, pakoni, lvi, leopardi, sloni, nebo s trochou štěstí i velmi vzácní a přísně chránění nosorožci černí. Ubytování ve stylovém campu a možnost pozorovat některé z nich během odpoledního safari.

4
NP Masai Mara (S, O, V)

Druhý den v národním parku a celodenní safari s obědem u řeky Masai Mara, známé častým pozorováním hrochů a krokodýlů. Vychutnávání úžasné atmosféry tohoto skvělého národního parku – ne nadarmo byla Masai Mara vyhlášena jedním ze sedmi přírodních divů světa.

5
Masai Mara – Lake Elementaita/Lake Nakuru (S, O, V)

Pokračování k jezeru Elementaita, odpolední safari zaměřené na nejznámější místní obyvatele – hejna plameňáků, kteří obývají zdejší vody. Kromě nich se často objevují i zebry, nebo prasata bradavičnatá.

V některých obdobích může být zařazeno Lake Nakuru, záleží na konkrétním termínu.

6
Lake Elementaita/Lake Nakuru – NP Amboseli (S, O, V)

Přejezdový den – přesun k druhému nejznámějšímu keňském parku, NP Amboseli. Oblast s krásnou polohou na dohled od hory Kilimandžáro je pravým rájem zvěře, zejména slonů.

7
NP Amboseli (S, O, V)

Celodenní safari s přestávkou na oběd během největších veder. S trochou štěstí možnost spatřit tři z představitelů tzv. „Velké pětky“ – slony, lvy a buvoly – dříve cíle lovců vyhledávajících nebezpečná zvířata, dnes sen každého fotografa a pozorovatele zvěře.

8
NP Amboseli – Mombasa (S, V)

Závěr poznávací části zpestřený přejezdem rychlovlakem do Mombasy, během něhož je možno pozorovat rychle se měnící krajinu. Na nádraží v Mombase setkání se zástupcem společnosti a přesun do hotelu na pobřeží, odpočinek.

9-10
Mombasa (S, V)

Relax na pláži u Indického oceánu. Koupání, odpočinek a pro neznavené možnost množství fakultativních výletů (zajišťované přímo hotelem).

11
Mombasa/Nairobi – Praha/Vídeň (S)

Přesun vlakem zpět do Nairobi a odlet zpět domů dle letového řádu.

Konkrétní zajištění závisí na letovém řádu. Standardně se počítá s příletem i odletem do/z Nairobi a s přesunem vlakem. V případě srovnatelné ceny volíme vždy pohodlnější odlet z Mombasy. 

12
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Nairobi

3,4

NP Masai Mara

5

Lake Elementaita

6,7

NP Amboseli

9-10

Mombasa

11

Nairobi

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Nairobi – Praha
Ubytování
9x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Stravování
5x oběd a 8x večeře (bez nápojů)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Vlakové jízdenky
Vlakové jízdenky 1. třídy na trase NP Amboseli – Mombasa/Mombasa - Nairobi
Lékař v dosahu
Dostupnost rychlé lékařské péče během safari
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění kryjící i covid-19 již v základní ceně
Voda během poznávací části
2x láhev vody na osobu/den v poznávací části zájezdu pro Váš větší komfort
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Pojištění storna
Připojištění storna Vám rádi zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Víza
Online žádost, cena 50 USD/os.; děti do 15 let zdarma
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 11990 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Cestovní pojištění již v základní ceně, doporučujeme si sjednat pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

 

Tento termín je naplánován na období tzv. Velké migrace. Zážitek spojený s pozorováním obrovských stád zvěře táhnoucích na lepší pastviny je rozhodně dechberoucí!

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy černého kontinentu – východní Afrika

Keňa Tato krásná země si udržuje postavení turistické velmoci a otvírá svou náruč návštěvníkům po celé dekády. Jedná se o zemi...
ČÍST ČLÁNEK

Zázraky přírody – Velká migrace

Příroda mnohdy ukazuje až neuvěřitelnou fantazii a neskutečnou energii. Mnohé ze zázraků přírody opravdu berou dech a mohou být důvodem...
ČÍST ČLÁNEK

„Africké ženy“ – Fosseyová, Adamsonová, Goodallová

I krátké cesty mnohdy mohou dopadnout jinak, než podle původního plánu. Návštěvník země zde nechá srdce a buď se sem pravidelně vrací,...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×