Afrika

Safari v Keni, Tanzánii a Zanzibar s ČP

CZ průvodce
16 dní
114 990 czk
TERMÍN
22.05.–06.06.2021
TYP ZÁJEZDU
Přírodní
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

  • kombinace úžasných míst, nabízející to nejlepší z Keni a Tanzánie

  • fascinující Masai Mara, pohledy na Kilimandžáro v NP Amboseli

  • nejlepší parky Afriky – Serengeti a Ngorongoro

  • odpočinek na písčitých plážích Zanzibaru po poznávací části cesty

  • program nabitý zážitky, ale zároveň umožňující odpočinek a vychutnávání atmosféry

  • všechny vstupy, výlety a plná penze v poznávací části již v základní ceně

  • cesta pro „fajnšmekry“, nabízející ta nejkrásnější místa východní Afriky

POPIS ZÁJEZDU

Keňa – už jen to samotné jméno voní exotikou! Jeden z nejznámějších a návštěvníkům nejpřívětivějších států Afriky otvírá svou pohostinnou náruč cestovatelům z celého světa již celé dekády. Domov hrdých Masajů a jedny z nejlepších parků v Africe, plné exotické zvěře. A nedaleko Tanzánie, její neméně známý soused, která vedle legendárních národních parků nabízí bělostné písčité pláže u teplých vod Indického oceánu. Vydejte se s námi za krásami Keni a Tanzánie, rovníkových perel Afriky!

Čeká vás cesta po nejlepších národních parcích obou zemí, z nichž některé patří mezi vůbec nejznámější národní parky světa. Během poznávací části cesty uvidíte a zažijete to nejkrásnější, co zdejší slavné parky nabízejí – legendární park Masai Mara, nádherné výhledy na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro v Amboseli, malebné travnaté pláně Serengeti se stády zvěře nebo dechberoucí pohledy do dna kráteru Ngorongoro. Užijete si safari se zkušenými místními průvodci a bydlet budete ve stylových kempech a lodžích. A s trochou štěstí se Vám snad podaří vyfotit i všechny představitele tzv. Velké pětky. Poté se vydáte na ostrov Zanzibar, perlu Indického oceánu, kde vás čeká lenošení na jeho nádherných písčitých plážích. Nebo také další výlety za zajímavostmi tohoto krásného ostrova – za kořením, křivolakými uličkami Stone Townu, nebo za delfíny…volba je jen na Vás.

Tato cesta je určena pro cestovatele, kteří chtějí vidět a zažít to nejlepší, co východní Afrika nabízí. Zároveň si ale chtějí před návratem domů odpočinout a nabrat síly. A přesně v tomto duchu se nese tato cesta – po poznání nejlepších národních parků si vydechnete na písčitých plážích Zanzibaru, než vás opět pohltí každodenní realita, na níž je v těchto krásných afrických zemích tak snadné zapomenout. Vaše putování zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty. Krásy Keni, Tanzánie a Zanzibaru již čekají!

Destinace:

Nairobi – Masai Mara – Lake Naivasha – NP Amboseli – Lake Manyara – Serengeti – Ngorongoro – Zanzibar

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
Pláže
1
Praha/Vídeň – Nairobi

Odlet do Keni dle konkrétního letového řádu.

2
Nairobi

Vítejte v Keni! Po vyřízení nezbytných formalit pokračování do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Pro neznavené možnost vyrazit do rušných ulic keňské metropole s možností ochutnat například zdejší pověstnou kávu.

3
Nairobi – NP Masai Mara

Přejezd do NP Masai Mara, považovaného za jeden z nejlepších národních parků v celé Keni. Oblast překypující množstvím exotické zvěře – antilopy, pakoni, lvi, leopardi, sloni, nebo s trochou štěstí i velmi vzácní a přísně chránění nosorožci černí. Ubytování ve stylovém campu a možnost pozorovat některé z nich během odpoledního safari.

4
NP Masai Mara

Druhý den v národním parku a celodenní safari s obědem u řeky Masai Mara, známé častým pozorováním hrochů a krokodýlů. Vychutnávání úžasné atmosféry tohoto skvělého národního parku – ne nadarmo byla Masai Mara vyhlášena jedním ze sedmi přírodních divů světa.

5
Masai Mara – Lake Naivasha

Pokračování k jezeru Naivasha, nejvýše položenému a nejkrásnějšímu z místních jezer. Pravý ráj pro pozorování ptactva, vedle nich i další místní obyvatelé – například hroši. V okolí jezera se také nacházejí četné vinice, produkující víno pro postupně se rozvíjející keňský vinařský průmysl.

6
Lake Naivasha – NP Amboseli

Přejezdový den – přesun k druhému nejznámějšímu keňském parku, NP Amboseli. Oblast s krásnou polohou na dohled od hory Kilimandžáro je pravým rájem zvěře, zejména slonů.

7
NP Amboseli

Celodenní safari s přestávkou na oběd během největších veder. S trochou štěstí možnost spatřit tři z představitelů tzv. „Velké pětky“ – slony, lvy a buvoly – dříve cíle lovců vyhledávajících nebezpečná zvířata, dnes sen každého fotografa a pozorovatele zvěře.

8
NP Amboseli – NP Lake Manyara

Pokračování k hranicím Tanzánie a po vyřízení vízových formalit překročení hranic a setkání s místním řidičem a průvodcem. Pokračování do dalšího z nádherných parků, NP Lake Manyara je známý svou dechberoucí krásou a pokrývá množství rozličných biotopů. Vzhledem k relativně malé rozloze – jedná se o nejmenší NP v Tanzánii – je zde zvýšená šance pozorovat zvířata. Mezi místní nejznámější obyvatele patří například hroši, hyeny, „stromoví lvi“ (nejedná se o nový druh lva, místní lvi ale tráví hodně času v korunách strom – což je místní unikát).

9
NP Lake Manyara – NP Serengeti

Přejezd do jednoho z nejznámějších afrických parků, NP Serengeti (UNESCO). Rozlehlá travnatá pláň poskytuje relativně málo dobrých úkrytů a představuje tak jedno z nejlepších míst pro pozorování zvěře na světě. Během odpoledního safari možnost pozorování bohatosti zdejší fauny – obrovské množství býložravců (zebry, pakoně, antilopy) pasoucích se na travnatých pláních přitahuje zároveň i pozornost šelem, které je loví…lvy, gepardy a gepardy.

10
NP Serengeti

Pátrání po „velké pětce“ – tímto výrazem byli lovci označováni představitelé nebezpečných druhů zvířat, obtížných k ulovení – lev, buvol, slon, nosorožec a leopard. Dnes se jedná o sen každého fotografa, který se je snaží dostat do hledáčku svého fotoaparátu. A NP Serengeti nabízí mnoho příležitosti, jak tento životní záběr získat. Celodenní poznávání parku (může být rozděleno do více kratších částí kvůli horku).

11
NP Serengeti – NP Ngorongoro

Pokračování do NP Ngorongoro (UNESCO), pravá perla mezi národními parky Tanzánie. Největší neaktivní vulkanická kaldera světa je dnes domovem obrovského množství zvířat a pohledy z okraje kráteru do údolí jsou dechberoucí. Safari v kráteru – místo obrovské biodiverzity a malebné krásy. Travnaté pláně ohraničené stoupajícími svahy kaldery. Věčný koloběh přírody – stáda pakoňů, zeber, antilop a dalších býložravců spásající obrovské travnaté plochy, sledovaná očima šelem – lvů, gepardů, hyen a dalších. Rozloučení se s africkou divočinou a přesun na hotel.

12
NP Ngorongoro – Arusha – Zanzibar

Přejezd na letiště a přelet na Zanzibar. Místo, kde se po staletí setkávali kupci mnoha etnik a národů. Především ale ostrov písčitých pláží a nádherně modrého moře. Čas odpočinku a relaxace po předchozích náročných dnech. Možnost koupání, šnorchlování a výletů.

Ubytování v severní části ostrova, kde je malý rozdíl mezi přílivem a odlivem, a tedy možnost koupání po většinu času.

13-14
Zanzibar

Volný program, relax, případně fakultativní výlety (zajišťované přímo hotelem).

15
Zanzibar – Praha/Vídeň

Transfer na letiště a odlet domů dle konkrétního letového řádu.

 

Snažíme se o zajištění odletu přímo ze Zanzibaru, v případě velkého cenového rozdílu letenek mezi lety ze Zanzibaru a Dar es Salaamu je možný nejdříve místní přelet do Dar es Salaamu a poté odlet domů. V tomto případě je v ceně i místní přelet na této trase.

16
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Nairobi

3,4

NP Masai Mara

5

Lake Naivasha

6,7

NP Amboseli

8

NP Lake Manyara

10

NP Serengeti

11

NP Ngorongoro

12

Arusha

13–14

Zanzibar

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Nairobi/Zanzibar nebo Dar es Salaam – Praha
Místní přelet
1x místní přelet Arusha – Zanzibar
Místní přelet
1x místní přelet Zanzibar – Dar es Salaam (v případě zpátečního letu odsud)
Ubytování (poznávací část)
10x nocleh v hotelu úrovně 3* případně ve stylových lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Ubytování (odpočinková část)
3x nocleh v plážovém hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením na Zanzibaru
Stravování
9x oběd a 9x večeře (bez nápojů) v poznávací části programu
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Voda během poznávací části
2x láhev vody na osobu/den v poznávací části zájezdu pro Váš větší komfort
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Víza Keňa
Online žádost, cena 50 USD/os.; děti do 15 let zdarma
Víza Tanzánie
Online žádost, cena 50 USD/os.
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 9490 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy černého kontinentu – východní Afrika

Keňa Tato krásná země si udržuje postavení turistické velmoci a otvírá svou náruč návštěvníkům po celé dekády. Jedná se o zemi...
ČÍST ČLÁNEK
Lubomír Vacek
průvodce
Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×