Evropa

Přírodní krásy Madeiry s ČP

CZ průvodce
8 dní
37 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznávání nejkrásnějších přírodních míst „ostrova věčného jara“

  • aktivní program – procházky po zdejší nádherné přírodě

  • skvělé túry a výhledy na okolní oceán

  • bohatá subtropická příroda přímo vyzývající k objevování

  • pohodový program umožňující poznat to nejlepší z ostrova

  • poznávání Madeiry v komfortu malé skupiny 6-14 osob

POPIS ZÁJEZDU

„Ostrov věčného jara“ nebo také „zelená perla Atlantiku“, jak se portugalskému ostrovu Madeira přezdívá, je ideálním místem pro trávení aktivní dovolené. Vzhledem k vlhkému subtropickému podnebí je zdejší krajina úžasně zelená a plná života. A v hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho nádherných tras pro pěší turistiku, které si každý může vybírat podle náročnosti. Díky zavlažovacím kanálům protínajícím celý ostrov, tzv. levádám, získala Madeira unikátní síť cest pro pěší turisty v jinak náročném hornatém terénu. Odměnou všech výletů jsou nezapomenutelné výhledy, které Vám odhalí krásy tohoto fascinujícího ostrova. A když se nohy unaví, nabízí se mnoho dalších možností trávení volného času – poznávání zdejších příjemných měst a vesnic, koupání ve vodách Atlantiku, návštěva botanických zahrad nebo ochutnávky zdejších vyhlášených vín. Poznávání Vám zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou dobu starat o hladký průběh cesty. Madeira, perla Atlantiku, již čeká!

Destinace:

Madeira, Portugalsko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Památky
1
Praha – Funchal

Přelet na Madeiru (přímo, nebo s přestupem v Lisabonu). Po příletu do Funchalu přesun do hotelu v centru města. Dle času příletu možnost poznávání krás hlavního města ostrova, nebo pouze odpočinek po dlouhé cestě. Den zakončí večeře podávaná v hotelu.

Konkrétní letový řád dle dostupnosti a cen letů v daném termínu.

2
Madeira

První den určený objevování krás ostrova – návštěva hlavního města Funchalu, katedrála Monte s možností sjet dolů do města stylově – na saních řízeních zkušenými „řidiči“ (fakultativně), prohlídka ovocného trhu s bohatou nabídkou zdejších plodů a květů, návštěva dílny na výrobu výšivek a ochutnávka vyhlášených madeirských vín. Zbytek dne volno.

Pořadí návštěv během poznávací části je možné libovolně kombinovat, záleží především na počasí, zejména při aktivním poznávání ostrova.

3
Madeira

Volnější den – čeká Vás výlet do nádherného údolí Curral das Freiras (Údolí jeptišek), zasazeného v kouzelné hornaté krajině. Po návratu do Funchalu volno s možností procházek malebným centrem, případně koupání a relax.

4
Madeira

Také dnes se nabízí spíše volnější den, který ale rozhodně nebude postrádat možnost dále poznávat krásy ostrova – návštěva rybářské vesnice Camara de Lobos s nedalekými úžasnými útesy Cabo Girão (druhé nejvyšší v Evropě), Serra d´Agua s nádhernými výhledy, malebné městečko Porto Moniz s mořskými bazény (v případě dobrého počasí s možností koupání).

5
Madeira

Co takhle opět aktivnější den? Výlet na další z levád, nabízí se například Levada da Ribeira da Janela zasazená v krásné subtropické přírodě, nebo drsná větrem ošlehaná krajina u mysu São Lourenço. Konkrétní program bude upřesněn, zejména v závislosti na počasí.

6
Madeira

Další den na ostrově, zaměřený spíše na místní kulturu a zemědělství. Ideální cíl poskytne vesnice Santana (UNESCO) s typickými domky, své krásy ale odhalí i Camacha s typickými rukodělnými výrobky, nebo některé ze zdejších plantáží a vinic.

7
Madeira

Poslední den s řadou možností, co vidět a navštívit. V plánu je opět výlet do přírody na některou z levád (konkrétní trasa bude upřesněna). Pokud si ale tento den chcete spíše užít dle vlastního gusta a odpočívat, nic Vám nebrání. Nabízí se například muzeum velrybářství, výlety na moře, pohodové procházky městy a městečky, nebo jen koupání a odpočinek. Průvodce Vám poradí s výběrem, jak nejlépe strávit čas dle Vašich představ.

8
Funchal – Praha

Po snídani odjezd na letiště a odlet domů dle konkrétního letového řádu. Přílet do Prahy tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1-8

Madeira

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Mezinárodní letenka na trase Praha – Funchal – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu úrovně 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
1x večeře (bez nápojů)
Doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Český průvodce
Služby česky/slovensky mluvícího průvodce během celého programu
Místní průvodce
Služby místních anglicky mluvících průvodců (dle potřeb)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cestovní pojištění a pojištění storna
Rádi nabídneme za příplatek.
Jednolůžkový pokoj
Příplatek za jednolůžkový pokoj – cca 4990 CZK/os.
Ubytování ve vyšším standardu
Ubytování v hotelu úrovně 4*, cenová nabídka na vyžádání
Stravování
Polopenze – dle konkrétního hotelu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu EUR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Zkontrolujte si s námi prosím požadavky z hlediska covid-19 (testování).

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Kanárské ostrovy - blízká exotika

Kanárské ostrovy mám osobně velmi rád pro několik základních faktů. Je zde celoročně teplo a na koupání, můžete si vybrat z několika...
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtina, základy němčiny, španělštiny, ruštiny

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Austrálie, Zéland, Latinská Amerika, dále pak perličky naší nabídky po celém světě

Oblíben země a proč?
Těžko vybírat, jako cestovatel mám rád celou Jižní Ameriku, ale srdcovka je Austrálie.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×