Východní Afrika

Krásy severní Etiopie s ČP

CZ průvodce
11 dní
72 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa severní Etiopie

  • prameny Modrého Nilu, krása Simienských hor

  • starobylé „podzemní kostely“ křesťanů v Lalibele

  • trhy nabité zbožím a vonící kořením

  • veškeré vstupné a plná penze již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina 8–16 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Etiopie – země počátků. To není pouze slogan etiopské centrály cestovního ruchu, ale také fakt. Právě sem je umisťován počátek dnešního lidstva, právě odsud pochází jeden z nejdůležitějších nápojů současnosti – káva, právě zde pramení Modrý Nil, jeden z přítoků největší řeky Afriky. Etiopie je také jednou z nejstarších křesťanských zemí světa, ale nachází se zde i čtvrté nejposvátnější místo islámu. Etiopie, někdejší Habeš, patří mezi relativně málo navštěvované země a na mnohých místech jako by se zde zastavil čas – zejména na jihu mezi exotickými kmeny, dosud žijícími tradičním způsobem života. Taktéž turismus je zde ještě v počátcích, a to jak na vyspělejším severu, tak na méně objeveném jihu. Cestování po Etiopii vyžaduje notnou dávku trpělivosti a schopnost vyrovnat se s každodenní realitou jedné z nejchudších zemí světa. Ale i tato tvář Etiopie, vedle starobylých památek a nádherné přírody je důvodem k návštěvě.

Během této cesty vyrazíte za poznáním etiopského severu. K pramenům Modrého Nilu, ale i do prastarých kostelů křesťanské církve v Lalibele. Nevynecháte ani návštěvu nádherných Simienských hor, nebo města Askúm, kde má být podle legend uložena Archa úmluvy. Vaše putování po této nádherné africké zemi zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty. Krásy Etiopie již čekají!

Destinace:

Addis Abeba – Bahir Dar – Gondar – NP Simienské hory – Aksúm – Lalibela

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Zvířata
1
Praha – Addis Abeba

Odlet do Etiopie dle konkrétního letového řádu. Přílet obvykle v pozdních večerních hodinách téhož dne (případně ráno následujícího), ubytování.

2
Addis Abeba

Celodenní poznávání zajímavostí etiopské metropole – národní muzeum se slavnou Lucy (3,5 miliónu let stará kostra), katedrála Svaté trojice s hrobem posledního vládnoucího habešského císaře, Merkato – největší otevřený trh v Africe, nabízející nepřeberné množství zboží. V případě zájmu možnost okusit pravou etiopskou kávu.

3
Addis Abeba – Bahir Dar

Přelet do Bahir Daru a projížďka lodí po jezeře Tana, zajímavé kláštery na poloostrově Zege. Poté pokračování k vodopádům Tisissat na Modrém Nilu – přestože stavba přehrady způsobila snížení průtoku vody, vodopády široké téměř 400 m stále nabízejí dechberoucí pohled. Zakončení dne u někdejšího císařského paláce na Bezawit Hill, poskytující krásný výhled na město a Nil v údolí.

4
Bahir Dar – Gondar

Přejezd do města Gondar, cestou zajímavé vesničky (především etnika Amharů). Prohlídka Gondaru, někdejšího hlavního města Etiopie a dodnes významného duchovního centra země – zajímavé opevněné paláce, Fasilidovy lázně, četné kostely včetně nejznámějších křesťanských nástropních maleb v Etiopii v kostele Debre Birhan Selassie.

5
Gondar – NP Simienské hory

Pokračování do NP Simienské hory (UNESCO) – jedno z mála míst v Africe, kde pravidelně sněží. Nepříliš náročná pěší procházka nabízející dechberoucí výhledy na tuto krásnou krajinu, často zpřestřená výskytem dželad (pavián dželada).

6
NP Simienské hory – Aksúm

Přejezdový den – pokračování nádhernou krajinou Simienských hor do Aksúmu, centra někdejšího Aksúmského království.

7
Aksúm

Poznávání Aksúmu (UNESCO), významného střediska etiopské ortodoxní církve. Četné církevní památky, nejzajímavější z nich pak kostel sv. Marie Sionské, kde má být uložena Archa úmluvy (vstup do kostela je povolen pouze mužům).

8
Aksúm – Lalibela

Přelet do města Lalibela (UNESCO), jedné z nejznámějších etiopských církevních lokalit s prastarými „podzemními“ kostely, prohlídka některých z nich. Později návštěva místní domácnosti a ukázka přípravy etiopské kuchyně.

9
Lalibela

Pokračování v prohlídce Lalibely, návštěva nejznámějšího ze všech místních kostelů – Bet Giyorgis, kostela sv. Jiří, patrona Etiopie. Poté možnost pozorování západu slunce v krásné hornaté krajině.

10
Lalibela – Addis Abeba

Přelet zpět do Addis Abeby, volný čas na nákup posledních suvenýrů. Rozlučková večeře s tanečním představením. Poté transfer na letiště a odlet domů dle konkrétního letového řádu.

11
Addis Abeba – Praha

Přílet do ČR, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

02

Addis Abeba

3

Bahir Dar

4

Gondar

5

NP Simienské hory

7

Aksúm

9

Lalibela

10

Addis Abeba

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Addis Abeba – Praha
Místní přelety
3x místní přelet na trase Addis Abeba-Bahir Dar/Askúm-Lalibela a Lalibela-Addis Abeba
Ubytování
9x nocleh v hotelech a penziónech standardu 2-3* s vlastním sociálním zařízením
Stravování
Stravování formou plné penze (bez nápojů)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Dle požadavků místních zákonů, na různých místech různí průvodci (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Víza
Online žádost, cena 52 USD/os.
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 3790 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu EUR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Krásy černého kontinentu – východní Afrika

Keňa Tato krásná země si udržuje postavení turistické velmoci a otvírá svou náruč návštěvníkům po celé dekády. Jedná se o zemi...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×