Jižní Afrika

Jihoafrická republika Exkluzivně

AJ průvodce
16 dní
od 189 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • JAR od východu k západu, regiony nabízející velmi odlišný zážitek

  • vytříbená kombinace přírody, kultury i místní gastronomie

  • luxusní 5* hotely a autentické lodge

  • nejlepší lokální průvodci (AJ)

  • 3-denní cesta na palubě vlaku Rovos Rail, jednoho z nejluxusnějších vlaků světa

  • degustace věhlasných jihoafrických vín

  • jižní Afrika v tom nejlepším podání, autentické zážitky

POPIS ZÁJEZDU

Nechte se od nás hýčkat! Během této cesty si vychutnáte krásu Jihoafrické republiky, nesmírně pestré země na samém konci afrického kontinentu. Ne nadarmo se Jihoafrické republice přezdívá „Svět v jedné zemi“, protože málokterá země světa se může pochlubit takovou pestrostí přírody, takovou bohatostí etnik a rozdílných kultur. Co vše Vás v Jihoafrické republice čeká? Rozeklané hory, ale i laskavé savany s národními parky plnými exotické zvěře. Sloni, lvi, ale třeba i tučňáci. Města pulzující životem, ale i zapadlé vesničky obklopené vinicemi, kde se vyrábějí světová vína. Pravá nefalšovaná Afrika, ale i infrastruktura na úrovni západních standardů. JAR navíc nabízí úplně jiný dojem ve východní, „africké“ části země se savanami a parky a krajina má zcela jiný charakter na západě s rozeklanými horami a četnými vinicemi…jako by člověk poznával dvě různé země v rámci jedné cesty. Během této cesty napříč Jihoafrickou republikou si užijete to nejzajímavější, co tato nádherná a fascinující země nabízí, vše vyšperkované unikátními výlety s nejlepšími lokálními průvodci a noclehy v autentických luxusních lodge a hotelech.

Jižní Afriku budete poznávat se vším luxusem – z pohodlí pětihvězdičkových hotelů a stylových safari lodge. A také z paluby jednoho z nejluxusnějších vlaků světa, Rovos Rail – během třídenní cesty si vychutnáte nejen pohodlí tohoto ikonického vlaku, ale také pokrmy připravované vyhlášenými šéfkuchaři. A v blízkosti Kapského města budete mít možnost během degustace ochutnat vyhlášená jihoafrická vína v nejznámějších vinařských lokalitách. Fascinující Jihoafrická republika již čeká!

Destinace:

Pretoria – Timbavati Game Reserve – Rovos Rail – Kapské město – Franschoek

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Památky
Víno
1
Praha/Vídeň – Johannesburg

Odlet do JAR dle konkrétního letového řádu.

Letenky ve třídě business Vám rádi zajistíme na vyžádání.

2
Johannesburg – Pretoria

Vítejte v Jižní Africe! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a pokračování do Pretorie – jednoho ze tří hlavních měst Jihoafrické republiky, sídla výkonné moci jihoafrické vlády. Odpočinek po dlouhé cestě, nebo prohlídka hlavních zajímavostí Pretorie – budovy a památníky spjaté se složitou a pohnutou historií, ale i současností země.

Nocleh v Pretorii, hotel Sheraton Pretoria 5*(https://www.marriott.com/hotels/travel/prysi-sheraton-pretoria-hotel/) nebo podobný.

3
Pretoria – Timbavati (S – snídaně, O – oběd, V – večeře)

Přesun z Pretorie do oblasti soukromé rezervace Timbavati na západním okraji světoznámého Krugerova národního parku. Timbavati – v tsongštině, v jazyce místního etnika, tento název znamená doslova „místo, kde svatost sestoupila z nebe“ a odkazuje na vzácné bílé lvy, kteří oblast obývají. Kromě těchto unikátních tvorů je Timbavati domovem tzv. Velké pětky – leoparda, lva, buvola, slona nebo nosorožce. Dříve se jednalo o seznam velmi nebezpečných zvířat a prestižní trofej lovců, dnes o vyhledávaný cíl fotografů, kteří se snaží tato zvířata dostat před objektivy svých fotoaparátů. Po příjezdu a ubytování odpolední safari s možností vidět některá ze zvířat, která rezervací obývají.

Ubytování Simbavati Hilltop Lodge (https://www.simbavati.com/) nebo podobný.

4–5
Rezervace Timbavati (S, O, V)

Nezapomenutelné dva dny v prostředí soukromé rezervace a zážitky pravé Afriky – úžasné safari s pozorováním zvěře, výlety po okolí, nezapomenutelné západy slunce nad savanou, pozorované z pohodlí autentické verandy, 5* stylové lodge.

6
Timbavati – Pretoria (S)

Návrat do Pretorie a prohlídka hlavních zajímavostí města, spjatých s pohnutou historií Jihoafrické republiky – impozantní Union Buildings se sídlem prezidenta a vlády, masivní památník Voortrekker Monument připomínající kolonizaci východní části JAR holandskými osadníky prchajícími před britskou nadvládou, socha Nelsona Mandely připomínající temné období apartheidu.

Nocleh v Pretorii, hotel Sheraton Pretoria (https://www.marriott.com/hotels/travel/prysi-sheraton-pretoria-hotel/) nebo podobný.

7
Pretoria – Rovos Rail (S, O, V)

Čas užít si luxusu věhlasného vlaku Rovos Rail. Dnes nastoupíte na palubu tohoto elegantního dopravního prostředku, připomínajícího koloniální éru dobývání Afriky. Čas strávený na palubě Vám zpříjemní nejen krásné stylové kabiny, ale i pokrmy připravované věhlasnými šéfkuchaři a vybraná vína. Začátek cesty směrem na západ, odpočinek s krajinou ubíhající za okny a připomínka zašlé slávy minulých dob.

Ubytování v kajutě standardu Pullman Class (https://rovos.com/the-train/suites/).

8
Rovos Rail (S, O, V)

Druhý den na cestě vlakem – dnes Vás čeká návštěva tzv. Big Hole u městečka Kimberley, bývalého povrchového dolu na diamanty. Bývá označován za největší jámu, kterou kdy lidská ruka vyhloubila bez pomoci strojů. V době dokončení byl důl hluboký 240 m, dnes je zčásti zaplněný vodou, a i pohled na vzniklé jezero je fascinující. Během těžby zde bylo přesunuto 22 miliónů tun horniny, vše pouze za použití velmi jednoduchých nástrojů a lidské síly. Celkově bylo z dolu Big Hole vytěženo 2722 kg diamantů, než byl pro nerentabilitu uzavřen. Po ukončení návštěvy dolu návrat do vlaku a pokračování dále do Kapského města.

9
Rovos Rail – Matjiesfontein – Kapské město (S, O)

Pokračování jízdy vlakem, zastávka v historickém viktoriánském městečku Matjiesfontein, ve kterém jako by se zastavil čas. Po návštěvě města pokračování do Kapského města, kde cesta vlakem končí. Kapské město je opravdová perla – pohled na tuto malebnou oblast je mnohdy považován za jeden z vrcholných zážitků v Jihoafrické republice. Zbytek dne volno a vychutnávání atmosféry tohoto nádherného města.

Ubytování v Kapském městě dle preference klienta:

Standardně se počítá s ubytováním v hotelu Pepper Club (https://www.pepperclub.co.za/), městská lokalita. Klidnější variantu představuje Glen Avon Lodge, stylové ubytování je například The Silo; vyžádejte si konkrétní nabídku.

10
Kapské město (S)

Prohlídka hlavních zajímavostí tohoto krásného města ležícího pod majestátní Stolovou horou – pestré etnické čtvrti, vkusně restaurované oblasti u přístavu a všudypřítomná krásná přírodu. Panoramatický rozhled na celé město z vrcholu Stolové hory (výjezd lanovkou, lze pouze za dobrého počasí).  Panoramatický rozhled na celé město z vrcholu Stolové hory (výjezd lanovkou, lze pouze za dobrého počasí).

11
Kapské město (S)

Výlet k Mysu dobré naděje – původně mylně považován mořeplavci za nejjižnější bod Afriky. Krajina kolem Mysu ohromující svou drsnou krásou, místo, jež rozhodně stojí za návštěvu. Během cesty zpátky do Kapského města zastávka na proslulé „pláži tučňáků“ v městečku Simon´s Town.

12
Kapské město (S)

Volný den, určený odpočinku, nákupům a vychutnávání místní atmosféry.

Případný fakultativní program vám rádi zajistíme na přání dle vašich preferencí – nabízí se například návštěva vězení na ostrově Robben Island (místo, kde byl dlouhá léta vězněn Nelson Mandela, UNESCO), výlet do botanické zahrady Kirstenbosch malebně umístěné na úpatí Stolové hory nebo pro odvážné místní atrakce – ponor v kleci za smrtícími bílými žraloky.

13
Kapské město – Franschoek (S)

Přejezd do městečka Franschoek, v centru malebné vinařské oblasti poblíž Kapského města. Město, které spolu s dalšími vinařskými městečky Stellenbosch a Paarl produkuje ta nejlepší jihoafrická vína, Vás jistě uchvátí svou atmosférou a krásným okolím. Množství krásných vinic, které městečko založené roku 1688 obklopují, je mnohdy označováno za jedny z nejkrásnějších vinařských oblastí na světě. Během degustace si vychutnáte místní produkci, která si v ničem nezadá s nejznámějšími světovými víny.

Nocleh ve Franschoeku, hotel Angala Boutique (https://www.angala.co.za/) nebo podobný.

14
Franschoek (S)

Volný den určený odpočinku po cestě napříč touto fascinující zemí, čas vychutnávat místní atmosféru, na další degustace či návštěvu některé ze zdejších vyhlášených restaurací, které se spojují se zdejší vinnou produkcí a při zážitku z místních vín vytvářejí neopakovatelný zážitek světových vín a gastronomie.

Vedle těchto zážitků lze na přání klienta zajistit další fakultativní výlety – do vedlejšího vinařského města Stellenbosch, do soukromé rezervace Aquila, za bílými žraloky do Gaangsbai, do příjemného pobřežního městečka na pozorování velryb (červen–listopad), nebo i na Střelkový mys – nejjižnější bod Afriky.

15
Franschoek – Kapské město – Praha/Vídeň (S)

Volno, dle konkrétního letového řádu přejezd na letiště v Kapském městě a odlet zpět do Evropy.

16
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Johannesburg

4-5

Timbavati Private Game Reserve

6

Pretoria

8

Kimberley

9

Matjiesfontein

10,11,12

Kapské město

13,14

Franschoek

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Johannesburg/Kapské Město – Praha, ekonomická třída
Luxusní ubytování
11x nocleh v hotelu úrovně 5*/lodge se snídaní
Ubytování vlak
2x ubytování v luxusním vlaku úrovně 5* s all-inclusive (včetně výletů), kabina typu Pullman Suite
Stravování
Stravování formou plné penze v Timbavati (3x oběd a 3x večeře; bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Na různých místech různí průvodci (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Degustace místních vín
Degustace místních vín (Franschoek)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Fakultativní výlety a akce
Základní přehled v sekci "Za příplatek"
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Letenka v třídě business
Cena dle konkrétního data letu
Ubytování v kajutách vyšší třídy během cesty vlakem
Kajuty vyšší třídy, než Pullman Class - cena na vyžádání
Ubytování v jiném hotelu, než uvedeném (Kapské město)
Dle konkrétního hotelu
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cena dle konkrétních použitých hotelů
Polopenze
Příplatek dle konkrétních hotelů
Výlet na Robben Island (vč. transportu)
Cena na vyžádání
Výlet s ponorem za bílými žraloky (vč. transportu)
Cena na vyžádání

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu ZAR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Trasa cesty je vzhledem k daným odjezdům vlaku Rovos vedena ve směru Pretoria – Kapské město a odjezdové dny jsou přesně dané (odlety vždy v sobotu). V případě potřeby může být vedena i opačným směrem, tzn. z Kapského města do Johannesburgu, opět ale v daných dnech dle jízdního řádu vlaku (navštívená místa a itinerář zůstávají stejné).

Program lze upravit a cesty bez vlaku Rovos je možné realizovat v jakémkoliv termínu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Nelson Mandela: Otec jihoafrické svobody

Přestože se sen bojovníka proti apartheidu, dlouholetého vězně režimu, a nakonec prezidenta Nelsona Mandely o vytvoření „duhového...
ČÍST ČLÁNEK

Jihoafrická republika: Kdy a kam vyrazit?

Rozeklané hory, ale i laskavé savany s národními parky plnými exotické zvěře. Sloni, lvi, ale třeba i tučňáci a velryby. Města...
ČÍST ČLÁNEK

Krásy černého kontinentu – země jižní Afriky

Afrika je kontinent, který se může pyšnit obrovskou pestrostí jak přírodní, tak i kulturní a její dokonalé poznání by mohlo trvat celý...
ČÍST ČLÁNEK

Nejzajímavější národy jižní Afriky

Afrika byla během své historie nemilosrdně drancována, prakticky celá kolonizována a později rozdělena bez ohledu na původní etnické...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×