Evropa

Divoké Azorské ostrovy

Individuální
7 dní
od 23 490 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • krásná a divoká příroda Azor

  • cestování pronajatým autem po Azorských ostrovech

  • koupání ve vodách Atlantského oceánu

  • pozorování delfínů a velryb

  • možnosti skvělých treků a výhledů na oceán

POPIS ZÁJEZDU

Azorské ostrovy se skládají z devíti sopečných ostrovů nacházejících se ve středu severního Atlantského oceánu. Toto portugalské souostroví je jedním z mála nedotčených rájů na světě. V okolních vodách žije 26 různých velryb a delfínů – tedy třetina všech známých druhů. Azorské ostrovy jsou stále docela klidná destinace bez davů turistů. Rozmanitá scenérie největšího ostrova St. Miguel je příjemným probuzení pro návštěvníky. Čekají na Vás nádherná jezera, písečné pláže, skalnaté kopce, vysoké hory, zelené pláně a modrý oceán. Můžete jít na pěší túru, koupat se v termálních vodách či ochutnat zvláštní pokrm vařený 12 hodin v horké sopečné půdě. Pojeďte s námi jej ochutnat!  V hlavní sezóně (červen–srpen) cena od 25.990 Kč.

Destinace:

Azorské ostrovy, Portugalsko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Pláže
Zvířata
Památky
1
Praha - Ponta Delgada, Azory

Největším ostrovem Azorského souostroví je St. Miguel neboli Zelený ostrov (Ilha Verde). Poletíte z Prahy do hlavního města St. Miguelu, Ponta Delgady. Zástupce autopůjčovny na Vás bude čekat na letišti s klíči od auta. Vyzvednete si auto a vydáte se na cestu do Vašeho hotelu, který je vzdálen asi 15 km od letiště. Zbytek dne strávíte dle vlastního uvážení. Noc ve 4* hotelu, vč. bufetové snídaně.

2
Sete Cidades, Ponta da Ferraria (s)

Po snídani pojedete do Sete Cidades – místa, které je proslulé dvojitým jezerem nacházejícím se v kráteru masivní sopky. Překvapující je, že i přes propojení obou jezer je voda v jednom z nich modrá a v druhém zelená. Na zpáteční cestě se můžete zastavit na vyhlídce Ponta da Ferraria, která ukrývá unikát. Dole pod ní se můžete vykoupat v opravdu teplém Atlantickém oceánu. Je tu přírodní koupaliště a do oceánu z pod kamenů proudí horký pramen, takže oceán je zde (hlavně při odlivu) příjemně teplý. Na zpáteční cestě se ještě můžete projít hlavním městem – Ponta Delgadou – a dát si vynikajícího tuňáka nebo hovězí steak k večeři. Zbytek dne můžete relaxovat v hotelovém krytém nebo venkovním bazénu. Noc v 4* hotelu se snídaní.

Od nás dostanete podrobný popis ostrova a tras stejně jako výpis těch nejhezčích míst, to vše v českém jazyce.

3
Caldeira Velha a Lagoa Fogo (s)

Dnes, když bude přát slunečné počasí, můžete vyrazit směrem Caldeira Velha. Po cestě se můžete zastavit ve městečku Ribeira Grande. Je to velmi pěkné město, kde můžete také zdarma navštívit místní likérku a koupit zde typickou ananasovou pálenku. Pak zamíříte dále do hor po točité cestě, až dojedete ke Caldeira Velha. Zaparkujete auto a pěknou pěší cestou se vydáte mezi stromy a velkým množstvím rostlin a květin k obří louži s vroucí, bublající vodou. Ale to není ještě vše. Když pokračujete pár metrů dále, dojdete k malému jezírku, které vzniklo přehrazením potůčku. Do jezírka padá menší teplý termální vodopád. Nezapomeňte si dnes tedy vzít plavky! Caldeira Velha je pěkné malebné místo pro piknik, koupel v teplé vodě nebo jen pouhou procházku krásnou přírodou. Pokud budete pokračovat autem dále do hor, dostanete se k Lagoa Fogo (Ohnivému jezeru). Můžete si buď vychutnat krásný výhled z vrcholu hor, nebo sestoupit k jezeru. Vášniví turisté mohou jezera obejít kolem dokola. Návrat do hotelu. Noc v hotelu.

4
Pozorování velryb, Ponta Formoso (s)

Na Azorech byste neměli minout šanci vyjet si za pozorováním velryb a delfínů. Ti, kteří se nebojí, mohou s delfíny i plavat. Existuje spousta agentur poskytující tyto výlety. Najdete je přímo na nábřeží v Ponta Delgadě. Když se vrátíte po 2–4 hodinách zpět na pevnou zem, vezměte to zpět do hotelu přes Porto Formoso. Zde zdarma navštívíte čajovou továrnu a plantáže, kde Vám nejen vysvětlí, jak se na Azorské ostrovy čaj dostal, ale i názorně ukážou, jak se zpracovává. Navrch dostanete i šálek ochutnat a můžete si koupit suvenýry domů. Vždyť se jedná o jediné čajové plantáže v Evropě! Návrat a noc v hotelu.

Výlet lodí na velryby a delfíny je fakultativní.

5
Furnas (s)

Čeká Vás další den v nádherném místě. Pojedete do Furnas. Místa, kde se vaří v horké sopečné půdě známé azorské Cozido. Je to směs dušeného masa (vepřové, kuřecí, hovězí, klobásy) a zeleniny (špenát, mrkev, sladké brambory, zelí). Okořeněné ingredience se na 12 hodin ponoří ve velkém hrnci do díry v podzemí. Co tak jej zkusit v přilehlém stejnojmenném městečku? Nezapomeňte ochutnat vína Azorských ostrovů. Návrat zpět do hotelu. Noc v hotelu.

6
Volný den (s)

Je to Váš poslední celý den na San Migueli. Můžete navštívit ananasové plantáže ve Faja de Baixo, vykoupat se na pláži s černým sopečným pískem, Moinhos nebo navštívit malebný kostelík nad městečkem Ribeira Seca s výhledem na sopečný ostrov. Užijte si poslední den v zeleném ráji. Noc v hotelu.

7
Odlet domů

Je čas odjet na letiště, vrátit auto a chytit svůj let na starý kontinent.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4,5,6

Azorské ostrovy - San Miguel

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
4* hotel na všechny noci
Se snídaní.
Pronájem auta
Klimatizace, připojištění.
Snídaně
Snídaně formou švédských stolů.
Manuál cesty a výletů
Podrobný popis výletu, kudy jet, co vidět, kde se vykoupat v termálech, osobní tipy.
Česká asistenční linka 24/7
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platíte na místě dle spotřeby.
Výlet na velryby
Tento výlet je fakultativní, platí se na místě.
Cestovní pojištění nebo pojištění storna
Rádi nabídneme za příplatek.
Větší auto
Auta typu SUV apod.

V hlavní sezóně (červen–srpen) je cena od 25 990 Kč.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Azory a Madeira - exotika na dosah

Za čajovými plantážemi nemusíte cestovat až do daleké Asie. Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku divoké Azorské ostrovy....
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×